Blog

Jak przygotować się do operacji plastycznej?

Decyzja o poddaniu się operacji plastycznej nie należy do najłatwiejszych. Planując ją warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które zagwarantują nam bezpieczeństwo i komfort podczas zabiegu. To również stresujący czas dla każdego pacjenta, dlatego należy upewnić się, że sporządziliśmy odpowiednie przygotowania do zabiegu. Pamiętaj, że operacja plastyczna to zabieg chirurgiczny, dlatego obarczona jest pewnym ryzykiem. Skrupulatne przygotowanie pozwoli na cieszenie się ze spodziewanych efektów. Prezentujemy listę rzeczy, które warto wziąć pod uwagę podczas przygotowania do operacji plastycznej.

1. Odpowiedni specjalista

Na znalezienie odpowiedniego specjalisty potrzeba trochę czasu. Sporządź listę lekarzy, którzy potencjalnie mogliby przeprowadzić Twoją operację – szukaj ekspertów o wysokich kwalifikacjach i dużym doświadczeniu, którzy specjalizują się w posczególnych przypadkach. Przygotowanie do zabiegu polega również na sięgnięciu do opinii osób, które przechodzily już podobne operacje. Dowiedz się jak najwięcej o klinice i specjaliście, do którego się wybierać. To z pewnością pomoże Ci w wyborze odpowiedniego lekarza.

2. Przygotowania do zabiegu – rzetelne informacje na temat operacji

Pamiętaj, że obecnie wiele informacji możesz znaleźć w Internecie. Zadbaj o to, aby pochodziły one z wiarygodnych źródeł. Wiele klinik chirurgii plastycznej udostępnia takie materiały filmowe dla swoich potencjalnych pacjentów, aby ułatwić im podjęcie decyzji i zapoznać z tajnikami operacji. Przygotowując się do zabiegu możesz również poczytać opinie na forach internetowych, gdzie z pewnością znajdziesz osoby, które borykały się z podobnymi wątpliwościami.

3. Osobiste spotkanie z lekarzem

Pierwsza wizyta jest bardzo ważna w procedurze przygotowania do operacji plastycznej. To właśnie podczas pierwszej wizyty lekarz przeprowadza bardzo szczegółowy wywiad z pacjentem, żeby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do przeprowadzenie zabiegu. W czasie pierwszego spotkania nie bój się pytać o kwestie, które są dla Ciebie niejasne.

4. Zapoznanie się z mozliwymi efektami

Poproś lekarza o możliwość obejrzenia zdjęć “przed” i “po”. Pozwoli to na przyjrzenie się efektom, jakie potencjalnie możesz uzyskać poddając się operacji. Zrozumiesz także, na jakie efekty możesz liczyć oraz jakie umiejętności posiada wybrany specjalista. Warto jednak wziąć pod uwagę, że efekt końcowy u każdego pacjenta może być różny, dlatego traktuj zdjęcia jedynie jako pomoc przy wizualizowaniu rezultatu.

5. Odpowiednie przygotowanie do zabiegu – zrozumienie ryzyka operacji

Niestety, każda operacja, choć w nikłym stopniu, niesie ze sobą ryzyko, dlatego należy mieć ten fakt na uwadze. Porozmawiaj ze swoim lekarzem i dowiedz się o wszystkich problemach i ryzykach, które mogą wystąpić podczas lub po operacji plastycznej. Zapytaj także, w jaki sposób możesz ich uniknąć. Pamiętaj, by podcza przygotowania do zabiegu postępować zgodnie z zaleceniami i poradami lekarskimi.

6. Poznanie procesu pooperacyjnego

Już na etapie przygotowań do operacji plastycznej warto mieć na uwadze czas dochodzenia do siebie po operacji. Przed operacją dowiedz się, jak ten proces przebiega i solidnie się do niego przygotuj. Poproś swojego lekarza, aby poinformował Cię, na co należy się przygotować, jakie ewentualnie leki wykupić oraz czego unikać. Wiedza o okresie rekonwalescencji przed operacją pozwoli na szybkki i sprawny powrót do codziennego funkcjonowania i aktywności.

Podsumowanie

Odpowiednie przygotowanie do zabiegu to również skrupulatnie przemyślana wyprawka. Nie zapomnijmy zabrać do kliniki wszystkich niezbędnych rzeczy, w tym ubrań na zmianę, ciepłego szlafroku, przyborów kosmetycznych, warto również zabrać ze sobą pomadkę do nawilżania ust czy komplet słomek – jeśli planujesz zabieg twarzy, musimy liczyć się z opuchlizną, która spowoduje trudności ze spożywaniem pokarmów i napoi.