Blog

Chcesz szybko dojść do siebie po operacji plastycznej? Zobacz co możesz zrobić!

Znaczne i widoczne poprawienie mankamentów swojej urody wciąż wiąże się z poddaniem operacji chirurgicznej. Choć obecnie, operacje plastyczne są względnie bezpieczne, pacjenci wciąż potrzebują czasu na rekonwalescencję. Każda operacja plastyczna wiąże się z ryzykiem oraz nieco innym postępowaniem po zabiegu. Chcesz szybko dojść do siebie po operacji plastycznej? Istnieje kilka uniwersalnych zasad, które przez rekonwalescencję pozwolą Ci przejść bez szwanku i szybko cieszyć się efektami!

Każdy zabieg chirurgiczny ma odmienny charakter i rekonwalescencja będzie wyglądała w inny sposób. Podobnie jest z ludźmi – w zależności od indywidualnych cech organizmu, niektórzy szybciej dochodzą do ciebie, inni – nieco dłużej. Już przed operacją warto pomyśleć o tym czasie i odpowiednio się przygotować. Choć poniższe porady mogą wydawać się niektórym z Was nieco błahe, tak naprawdę mają spore znaczenie przy nabieraniu sił po operacji.

Dieta po operacji

Każdy organizm, dla prawidłowego funkcjonowania potrzebuje witamin i substancji odżywczych zawartych w pożywieniu. To co zjadamy ma wpływ nie tylko na to jak wyglądamy, ale także jak się czujemy i funkcjonujemy. Dostarczenie organizmowi wszystkich niezbędnych substancji po operacji, pozwoli mu się szybciej zregenerować. To naprawdę ma znaczenie. Jeśli po operacji będziesz jeść byle co, Twoja dieta będzie monotonna – prawdopodobnie będziesz potrzebować dłuższego czasu na odzyskanie sił niż w sytuacji, gdybyś zadbał o zbilansowane posiłki. Jedz dużo warzyw i owoców i nabiał. Źródła węglowodanów powinny być wartościowe – ciemny, żytni chleb, pełnoziarnisty makaron, ciemny ryż oraz ziemniaki. Siedząc w domu po operacji prawdopodobnie nie będziesz potrzebować zbyt wiele jedzenia, jednak zadbaj aby to, które wkładasz do ust było zdrowe i pomogło Twojemu organizmowi się zregenerować.
Rzuć palenie papierosów

Wskazaniem a nawet nakazem lekarza będzie rzucenie palenia co najmniej na 2 tygodnie przed operacją. Po operacji palenie także jest zabronione. To wskazanie nie jest podyktowane chęcią zrobienia na złość palaczom. Papierosy przed operacją może narazić Twoje zdrowie a po operacji skutecznie opóźnić gojenie, nawet spowodować komplikacje. Jeśli palisz papierosy, wykorzystaj ten moment na rzucenie nałogu raz na zawsze.

Higiena i przygotowanie mieszkania

Operacja plastyczna wiąże się z nacięciami na skórze, a co za tym idzie – ranami pooperacyjnymi. Już przed operacją przygotuj odpowiednio swoje mieszkanie. Postaraj się aby było posprzątane, pościel zmieniona a odpowiednia ilość wygodnych ubrań na zmianę – przygotowana. Czas po operacji, to nie moment na robienie porządków. W zależności od rodzaju operacji, prawdopodobnie przez określony czas nie będziesz mogła wykonywać energicznych ruchów, podnosić żadnych ciężarów.

Stosowanie się do zaleceń lekarza

Każdy pacjent poddający się operacji plastycznej jest podczas konsultacji informowany o zagrożeniach wynikających z poddania się operacji oraz wskazaniach przed i po zabiegu. Słuchanie i stosowanie się do zaleceń lekarskich nie tylko pozwoli Ci uniknąć niechcianych komplikacji, ale także szybko wrócić do pełnej sprawności. Każdy zabieg ma swoja charakterystykę. Chirurgowi zawsze zależy przede wszystkim na bezpieczeństwu pacjenta, ale także na dobrym efekcie operacji. Bezwzględne stosowanie się do zaleceń pozwoli Ci szybko wrócić do zdrowia i uniknąć niepotrzebnych komplikacji.

Sama operacja dla wielu pacjentów nie jest tak stresująca jak fakt, że po operacji będą potrzebowali czasu na nabranie sił i zagojenie się ran. Odpowiednie przygotowanie pozwoli Ci szybko cieszyć się efektami zabiegu.