Blog

Jak działa botoks na włosy?

Jak działa botoks na włosy i komu jest polecany? Ten zabieg pielęgnacyjny ma na celu zregenerowanie zniszczonych, osłabionych włosów. Szczególnie zadowolone z jego efektów będą osoby, których kosmyki stały się matowe, suche, szorstkie i pozbawione objętości. Jednak nawet zdrowe włosy zyskają lepszy wygląd dzięki zabiegowi z botoksem. Zabieg może wykonujemy u fryzjera lub w domowym zaciszu.

Botoks na włosy: efekty i zalety zabiegów

Zabiegi z botoksem na włosy działają regenerująco, czyli odbudowują zniszczoną strukturę włosów. Składniki zawarte w preparacie odbudowującym, czyli np. kwas hialuronowy, kolagen, wypełniają ubytki powstałe na skutek czynników niszczących. Włosy stają się miękkie i gładkie, odzyskują blask, są aksamitne w dotyku. Ponadto botoks na włosy powoduje, że lepiej się układają, nie puszą się, a kolor zostaje wzmocniony, co szczególnie może spodobać się kobietom farbującym włosy. Dzięki temu, że włosy są w lepszej kondycji, są mocne i pogrubione, jest możliwe delikatne zagęszczanie włosów botoksem. Zaletą stosowania botoksu na włosy jest wyraźna poprawa ich stanu oraz wyglądu. Zabieg ten zmienia osłabione, matowe pasma w lśniące, głęboko odżywione włosy, które podkreślają urodę ich posiadaczki.

Wskazania do zabiegu oraz pielęgnacja po nim

Botoks na włosy stosuje się w celu odżywienia włosów zniszczonych. Znaczny efekt zauważą osoby, których pasma nie są w dobrej kondycji z powodu farbowania, rozjaśniania albo częstej stylizacji. Botoks możemy stosować po lecie, gdy słońce i słona woda negatywnie wpływają na stan fryzury. Wykonujemy go również po zimie, gdy włosy są przesuszone od ogrzewania i uszkodzone przez noszenie ciepłej czapki.

Botoks stosuje się u każdej osoby. Nie ma powodu, aby się obawiać, że zabiegi z botoksem na włosy mogą zaszkodzić albo obciążyć pasma. Najlepiej zdecydować się na wizytę u fryzjera, który ma doświadczenie oraz profesjonalne produkty do wykonania botoksu.  Nie określa się jednoznacznie czasu, przez jaki utrzymuje się efekt. Zależy m.in. od częstotliwości mycia włosów. Zazwyczaj rezultat jest widoczny do 10–15 myć. Zaleca się mycie włosów co 3 dni oraz stosowanie odpowiedniej pielęgnacji. Najlepsze są szampony i odżywki bez alkoholu, SLS i parabenów, a także kosmetyki pielęgnujące z zawartością keratyny lub kwasu hialuronowego. Regularne stosowanie tego zabiegu znacznie poprawia kondycję włosów.