Blog

Dlaczego kobiety decydują się na zabieg powiększenia piersi?

Otwierając dowolny magazyn kobiecy, przeglądając internet i oglądając telewizję, trudno nie zwrócić uwagi na pewną wspólną cechę – kobiety bez względu na wiek właściwie pozbawione są zmarszczek i mają doskonałe, proporcjonalne sylwetki. Presja kreowana i nakładana przez media powoduje, że wciąż dążymy do doskonałości, a „starzenie się z godnością” raczej rzadko odbywa się bez wewnętrznego oporu. Dlaczego kobiety decydują się na zabieg powiększania piersi? Jakie są wskazania estetyczne?

Operacja powiększenia piersi, to wciąż jeden z najpopularniejszych zabiegów na który decydują się kobiety z całego świata. Decyzja podyktowana jest zwykle konkretnymi wskazaniami estetycznymi. Co to za wskazania?

Niezadowolenie z rozmiaru

Wygląd naszej sylwetki w mniejszym stopniu zdeterminowany jest wagą i wzrostem, a bardziej proporcjami. Te proporcje najczęściej staramy się korygować ubiorem, dodając tam gdzie jest za mało i wyszczuplając w tych miejscach, gdzie tkanki tłuszczowej jest za dużo. Małe piersi dla wielu kobiet są problemem: ubrania z reguły wyglądają mniej atrakcyjnie (w ich opinii), czują się mniej kobieco i wstydzą się małych piersi podczas kontaktów seksualnych. Powiększone piersi są symetryczne, rozmiar dobrany jest do sylwetki i wyglądają dobrze pod ubraniem jak i bez niego. Wiele kobiet, które zdecydowały się na powiększenie piersi dostrzega lepsze samopoczucie i większa pewność siebie. Wszyscy powinniśmy lubić się takimi jakimi jesteśmy. I tylko pod takim warunkiem, efekt operacji będzie zadowalający, bo udoskonalenie tej części ciała sprawi, że polubimy swoje ciało jeszcze bardziej.

Pogorszenie wyglądu piersi po ciążach i karmieniu

Po ciąży i okresie karmienia, biust rzadko wraca do takiej samej formy co przed ciążą. Często to nie przeszkadza, bo biust jest nadal na tyle ładny i jędrny, że kobiety nie odczuwają potrzeby zmian. Nierzadko zdarza się, że biust po ciąży i okresie karmienia bardzo się zmienia, przez co powoduje u młodych matek kompleksy i niezadowolenie ze swojego wyglądu. Piersi opadają, skóra jest rozciągnięta przez co „nie pasują” do nadal młodego i jędrnego ciała. W takich sytuacjach, kobiety najczęściej decydują się podniesienie piersi i nieznaczne ich powiększenie. Chodzi o uzyskanie naturalnego efektu, który przywróci pewność siebie.

Naturalne starzenie się organizmu

Starzenie się organizmu jest naturalnym procesem, który nie omija żadnego człowieka. Starzeje się nie tylko to co widoczne gołym okiem – starzeją się także narządy wewnętrzne. Proces starzenia najczęściej z całą mocą zauważamy w okolicach pięćdziesiątego roku życia, zwłaszcza gdy jesteśmy w trakcie lub po okresie menopauzy. Jest to czas, kiedy skóra traci elastyczność a piersi znacznie opadają. Wiele kobiet decyduje się na operacje powiększenia i podniesienia piersi pomiędzy 45 a 55 rokiem życia. Jędrny biust o odpowiednim rozmiarze przywraca pewność siebie i sprawia, że kobieta czuje się młodziej.

Asymetria piersi

Idealnie symetryczne, naturalne piersi nie istnieją. Nawet jeśli wyglądają symetrycznie, to przy dokładnych pomiarach prawdopodobnie okazałoby się, że takimi nie są. Asymetria piersi zaczyna być problemem wtedy, gdy jedna pierś od drugiej znacząco się różni. Pojawia się problem z dobraniem bielizny – bo dla jednej piersi biustonosz zawsze będzie albo za mały albo za duży. Asymetria może znacząco wpływać na pewność siebie, dlatego coraz więcej kobiet ze znaczną asymetrią, decyduje się na wyrównanie jej z użyciem implantów silikonowych.