Blog

Czy plastyka brzucha na lato to dobry pomysł?

Sporo schudłaś lub nieatrakcyjnie wyglądasz po ciąży? Przyczyny pojawienia się luźnej skóry na brzuchu mogą być różne, jednak w większości przypadków mają jeden rezultat –  to niezadowolenie z własnego wyglądu. Lato to wyjątkowy czas, bo wówczas pokazujemy ciało częściej, aniżeli w inne pory  w roku. Plastyka brzucha na lato może być rozwiązaniem na Twój dyskomfort do pokazywania się w stroju kąpielowym. Powinnaś mieć jednak świadomość, jak ona wygląda, z czym się wiąże, i jak się do niej przygotować.


Plastyka brzucha na lato?

Abdominoplastyka to inaczej plastyka brzucha. Jest to operacja, ciesząca się sporą popularnością. Polega na usunięciu nadmiaru skóry i tłuszczu z okolic brzucha. Najczęściej na plastykę brzucha na lato, decydują się Panie, które były niedawno w ciąży, lub osoby, które w krótkim czasie, straciły sporo kilogramów. Plastyka brzucha na lato może wydawać się świetnym pomysłem w okresie letnich urlopów. Dzięki abdominoplastyce pacjent nie tylko wygląda lepiej, ale również czuje się dużo lepiej.


Wskazania i przeciwwskazania

Wskazaniem do plastyki brzucha są:
• nadmiar luźnej skóry (po ciąży lub wskutek utraty wagi),
• przepuklina brzuszna.
Efekt po operacji jest trwały, jednak należy pilnować wagi. Zbyt częste zmiany mogą przyczynić się do spadku jakości rezultatu. Różnicę widać gołym okiem od razu po operacji. Kiedy jednak plastyka brzucha na lato nie jest dla nas? Jeżeli mamy sporą nadwagę i liczymy, że dzięki abdominoplastyce schudniemy. W takim przypadku możemy się rozczarować. Najpierw powinniśmy  utracić zbędne kilogramy, aby móc skorzystać z zabiegu. Osoby z problemami związanymi z sercem, ciśnieniem, czy krzepliwością krwi, również nie zostaną zakwalifikowane do zabiegu.


Co w sytuacji, gdy już uda nam się zapisać na zabieg? Wówczas musimy się odpowiednio przygotować, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Niezbędne jest wykonanie kompletu badań oraz być gotowość na odbycie rekonwalescencji, która może wiązać się z bolesnością i siniakami. Należy jednak pamiętać, że jest to poważny zabieg, który ma na celu poprawić mankamenty figury, a nie być formą walki z nadwagą.