Blog

Czy można odwrócić efekt zastosowania wypełniaczy?

Zabiegi z użyciem wypełniaczy są bardzo popularne prawie na całym świecie. W kilkanaście minut, dzięki zastrzykom podskórnym, można pozbyć się zmarszczek lub poprawić inne defekty urody. Bez konieczności poddawania się operacji, można znacznie zyskać na wizerunku i to jest argument dla wielu kobiet i mężczyzn. A co jeśli nie podoba nam się efekt wypełnienia lub z jakiegoś powodu chcemy jednak wyglądać tak jak przed zabiegiem? Czy można odwrócić efekt zastosowania wypełniaczy lub przyspieszyć ten proces?

Zadowolenie z zabiegów wypełniających

Powstawanie zmarszczek i starzenie się skóry jest naturalnym procesem, który czeka każdego z nas. Niektórzy godzą się z tym i całkowicie akceptują naturalny rytm swojego ciała, inni chcą wyglądać na tyle młodo, na ile się czują. Zabiegi z użyciem wypełniaczy mają jednak więcej zastosowań. Preparaty najczęściej na bazie kwasu hialuronowego stosowane są nie tylko do wypełniania zmarszczek, ale także do powiększania ust, nadawania skórze objętości, wypełniania tzw. doliny łez w przypadku bardzo cienkiej skóry pod oczami, modelowanie policzków, a nawet czasowa korekcja np. niewielkiego garba na nosie. Zdecydowana większość pacjentów jest zadowolona z zabiegów i po upływie kilku miesięcy chętnie powraca do gabinetów aby utrzymać efekty. Preparaty na bazie kwasu hialuronowego, naturalnie i stopniowo zostają usuwane z organizmu. W niektórych przypadkach, gdy pacjent nie jest zadowolony z efektów, można ten proces przyspieszyć.

czy można odwrócić efekt zastosowania wypełniaczy

W jakich sytuacjach najczęściej pacjenci chcą odwrócić efekt po zabiegach z użyciem wypełniaczy?

  • Subiektywne niezadowolenie z osiągniętego efektu.
  • Obrzęk, który jest spowodowany zbyt silnym wiązaniem wody w miejscu wstrzyknięcia preparatu.
  • Grudki i efekt miejscowego zgrubienia mogący się pojawić po błędnie wykonanej aplikacji preparatu.
  • Przerysowany efekt wynikający z użycia zbyt dużej ilości preparatu wypełniającego.
  • Reakcje alergiczne będące zagrożeniem dla zdrowia a nawet życia.
  • Zły efekt wynikający z użycia złego wypełniacza w danym miejscu.

W tym miejscu warto wspomnieć, że efekt w dużym stopniu uzależniony jest od umiejętności, wiedzy i doświadczenia lekarza. Oprócz subiektywnego niezadowolenia z efektów, wszystkie niepożądane efekty mogą wynikać z niedostatecznej wiedzy i braku odpowiednich umiejętności. Jeśli zatem chcesz poddać się zabiegowi z użyciem wypełniaczy, poświęć trochę czasu na szukanie odpowiedniego gabinetu.

Metody usuwania preparatów na bazie kwasu hialuronowego

Najbardziej skuteczną metodą jest wstrzyknięcie w miejsce podania kwasu specjalnego enzymu, który trwale i szybko usunie go z organizmu, przywracając twarzy efekt sprzed zabiegu. Procedura nazywana jest hialuronidazą i nie jest zabiegiem korygującym, a całkowicie usuwającym kwas z organizmu i niwelującym w całości efekty jego użycia. Zabiegami o nieco wolniejszym działaniu, ale przyspieszającymi metabolizowanie się substancji oraz równomierne jej rozprowadzenie są specjalne masaże w gabinecie kosmetycznym. Takie zabieg stosuje się wówczas, gdy kwas został nierównomiernie rozprowadzony. Masaż wpływa na wchłanianie się substancji a przede wszystkim poprawia efekt estetyczny przeprowadzonego zabiegu. W każdym wypadku konsultuj pójście na tego rodzaju masaż z doświadczonym lekarzem medycyny estetycznej lub chirurgiem plastykiem.

Uwagi dotyczące stosowania wypełniaczy

Aby nie przeżyć głębokiego rozczarowania zabiegami medycyny estetycznej, zawsze wybieraj renomowane gabinety i doświadczonych lekarzy. Nigdy nie wierz w to, że możesz samodzielnie przeprowadzić taki zabieg lub może to zrobić koleżanka. Niezadowolenie często jest wynikiem braku doświadczenia osoby wykonującej zabieg lub braku uprawnień do wykonywania tego rodzaju zabiegów.

https://www.beautysmoothie.com/can-you-reverse-a-dermal-filler-injection/