Blog

Czy możliwy jest lifting piersi bez użycia implantów?

Istnieje mnóstwo powodów, dla których kobiety decydują się na operację powiększenia piersi. Najczęściej jest to niezadowolenie z kształtu i rozmiaru, które z kolei są efektem ciąży, karmienia, naturalnego procesu starzenia się lub utraty wagi. Choć operacje poprawienia kształtu piersi z użyciem implantu są bardzo popularne, nie jest to jedyna opcja dla kobiet, które chciałyby odmłodzić swój biust. Czy lifting piersi jest możliwy bez użycia implantów?

Wiele kobiet nie chce znacznego powiększenia rozmiaru piersi. Zależy im jedynie na tym, aby przywrócić im dawny młodzieńczy kształt i nadać objętości. Implanty są często stosowane, jednak nie zawsze konieczne jest ich użycie. Podczas konsultacji lekarskiej, chirurg plastyk najczęściej przedstawia możliwe opcje i najlepsze sposoby poprawienia wyglądu piersi. Oto najczęściej zadawane pytania, przed podjęciem decyzji: podniesienie z implantami czy bez?

Jaki efekt przynosi podniesienie piersi bez użycia implantów?

Celem zabiegu jest podniesienie, ujędrnienie piersi. Możliwe jest usunięcie nadmiaru skóry i tkanki gruczołowej i repozycja brodawek, dzięki czemu piersi zyskują bardziej młodzieńczy kształt i wydają się większe. Dodatkowym atutem podniesienia piersi bez użycia implantów jest ich bardzo naturalny wygląd po operacji. U niektórych kobiet, zabieg podniesienia piersi może wyrównać widoczną asymetrię. Podsumowując: piersi są jędrniejsze, opad jest zredukowany, a dzięki podniesieniu – uzyskują młodzieńczy i „sterczący” wygląd.

Kto jest dobrą kandydatką do zabiegu podniesienia piersi?

Wbrew powszechnej opinii, nie istnieje dobre kryterium wiekowe dla wykonania zabiegu podniesienia piersi. Kandydatką do zabiegu jest kobieta, która z wielu powodów nie jest zadowolona z kształtu i stanu skóry swoich piersi. Powody wiotkiego i obwisłego biustu mogą być różne: czynniki genetyczne, ciąża, karmienie piersią, znaczna utrata wagi lub naturalny proces starzenia. Czynniki genetyczne mogą spowodować, że już 30-letnia kobieta będzie miała problem ze znacznym opadaniem piersi. Ponadto, ciąża i karmienie mogą zmienić kształt piersi nawet u bardzo młodych kobiet. Niektóre kobiety robią tzw. test ołówkowy. Należy pod piersi włożyć ołówek i wyprostować się. Jeśli ołówek spadnie na podłogę – prawdopodobnie zabieg podniesienia piersi nie jest dla Ciebie odpowiedni.

Kiedy należy rozważyć zabieg podniesienia piersi z użyciem implantów?

Podczas konsultacji, chirurg zaproponuje Ci najlepsze możliwe dla Ciebie opcje. Użycie implantów będzie dobrym rozwiązaniem wówczas, gdy chcesz dodać piersiom objętości i powiększyć ich rozmiar – czyli kiedy Twoim celem jest uzyskanie większego biustu. Drugi powód to wyrównanie asymetrii. Podjęcie decyzji najczęściej zależne jest od Twojej indywidualnej budowy ciała i stopnia asymetrii. Czasem możliwe jest zredukowanie asymetrii bez użycia implantów, w niektórych przypadkach jednak chirurg może zalecić ich zastosowanie.

Podniesienie piersi bez implantów – kiedy zobaczysz efekty?

Operacja podniesienia piersi, jak każda operacja chirurgiczna wiąże się z powstaniem ran i obrzęków. Pierwsze efekty będą widoczne kilka dni po operacji, jednak przez pierwsze tygodnie będzie utrzymywał się jeszcze obrzęk, siniaki, możesz także odczuwać lekki dyskomfort. Ostateczny efekt operacji widoczny będzie po upływie sześciu miesięcy. Najczęściej już po około 1,5-2 tygodni można wrócić do pracy, jednak należy unikać podnoszenia cięższych rzeczy i intensywnego wysiłku fizycznego. Gojenie się zależne jest od indywidualnych cech organizmu oraz od stosowania się do wskazań lekarskich. Podczas konsultacji oraz po zabiegu otrzymasz od chirurga zalecenia, których należy bezwzględnie przestrzegać. Wtedy masz większą szansę, na szybki powrót do codziennego funkcjonowania i uniknięcia ryzyka powstania powikłań.