Blog

Co zrobić, aby uniknąć stresu po operacji redukcji piersi?

Redukcja piersi, to obok operacji powiększenia piersi jeden z popularniejszych operacji plastycznych wśród kobiet. Celem redukcji piersi jest zmniejszenie i najczęściej także podniesienie piersi, aby przestały stanowić problem i pasowały do sylwetki. Rozmawiając z chirurgiem plastykiem z pewnością otrzymasz wszystkie wskazania dotyczące postępowania po operacji. Wiedza minimalizuje stres. Im bardziej będziesz przygotowana na to co Cię czeka po operacji, tym bardziej gładko przejdziesz przez etap zdrowienia i szybciej będziesz mogła cieszyć się efektami. O czym pamiętać, aby uniknąć stresu po operacji redukcji piersi?

Zacznij od podstaw – zaufanie do chirurga

Zaufanie do chirurga jest jednym z najważniejszych czynników minimalizujących stres. Oprócz sprawdzenia kwalifikacji, powinnaś skupić się na tym jakie są Twoje odczucia. Jeśli są mieszane, z jakiegoś powodu nie masz zaufania do lekarza – lepiej poświęcić trochę czasu i znaleźć specjalistę, który nie tylko będzie miał doskonałe kwalifikacje, ale także będzie wzbudzał Twoje zaufanie. Czasem zwyczajnie pomiędzy pacjentką a chirurgiem nie ma właściwego porozumienia i jest to ludzkie i naturalne. Twój stres będzie znacznie mniejszy, jeśli będziesz czuła zaufanie do swojego lekarza.

Wstrzymaj się z zakupami przez jakiś czas

Pierwsze kilka tygodni po operacji to czas dość krytyczny dla naszej garderoby. Jeśli zmiana rozmiaru jest spora, będzie to widoczne w górnej części odzieży, którą do tej pory nosiłaś. Musisz liczyć się także ze zmianą bielizny, jednak z wszelkimi zakupami wstrzymaj się przez jakiś czas dla swojego własnego dobra. Twoje ciało będzie zmieniało się jeszcze przez kilka miesięcy po zabiegu. Ustal z chirurgiem jaki rodzaj biustonosza powinnaś nosić bezpośrednio po zabiegu i jakiego rodzaju staniki będą odpowiednie przez pierwszych kilka tygodni lub miesięcy. Ostateczny efekt będziesz mogła ocenić po około pół roku i do tego czasu warto wstrzymać się z zakupowym szaleństwem.

Przygotuj swojego opiekuna

Przez kilka lub nawet kilkanaście dni po operacji, będziesz potrzebowała pomocy kogoś bliskiego. Niezależnie od tego czy będzie to mąż, koleżanka czy mama, postaraj się przygotować opiekuna na to, jak mają Ci pomóc i jak będzie wyglądało Twoje ciało. Na początku będziesz borykała się z siniakami i obrzękami. Być może trudno będzie Ci samodzielnie się ubrać. Porozmawiaj o tym ze swoim chirurgiem i przygotuj swoich bliskich. Z pewnością w ten sposób zapewnisz większy spokój sobie oraz osobie bliskiej, dla której Twoja operacja to także jest swego rodzaju stres.

Bądź cierpliwa

Chirurg plastyk z pewnością uprzedzi Cię, że czas oczekiwania na finalne efekty to okres co najmniej kilku miesięcy. Nie frustruj się wyglądem swoich piersi już dwa tygodnie po operacji, bo z pewnością Twoje ciało jeszcze zdąży się zmienić. Musisz dać sobie czas na regenerację i cierpliwie oczekiwać efektu finalnego. Będziesz zaskoczona w jaki sposób zmieni się Twoje ciało. W tym wypadku czas dosłownie leczy rany i jest twoim sprzymierzeńcem.

Stosuj się do wskazań chirurga

Podczas konsultacji otrzymasz wszystkie niezbędne informacje dotyczące postępowania po zabiegu. W momencie opuszczenia kliniki, prawdopodobnie otrzymasz rozpiskę dotyczącą rekonwalescencji, pielęgnacji ran, pozycji spania, możliwości podnoszenia ciężkich rzeczy i wiele innych. Ściśle przestrzegaj wskazań lekarza, a z dużym prawdopodobieństwem nie będziesz miała powodów do stresu.