Blog

Co to jest liplift?

Liplift to nazwa zabiegu trwałego, chirurgicznego powiększania ust. To idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na pięknym uśmiechu, wymodelowaniu ust i nadaniu im pełniejszego kształtu. Liplift jest całkowicie bezpieczny oraz daje bardzo naturalne efekty. W przeciwieństwie do innych wypełniaczy pozwala on zachować trwałe rezultaty.  

Kiedy warto zdecydować się na liplift?

Na liplift decydują się osoby głównie ze względów estetycznych. Do kliniki chirurgii plastycznej najczęściej zgłaszają się panie, które chcą poczuć się komfortowo, poprawiając swój wygląd. Do wskazań do zabiegu należy między innymi posiadanie małych, wąskich ust, asymetria warg lub widoczne opadające kąciki ust. Liplift pomoże skutecznie poradzić sobie z tymi mankamentami. To również doskonała propozycja dla osób, które chcą uniknąć konieczności powtarzającego się wstrzykiwania kwasu hialuronowego lub tłuszczu własnego. 

Jakie są przeciwskazania do zabiegu powiększania ust?

Pomimo tego, że w przypadku lipliftu ryzyko pojawienia się niepożądanych skutków ubocznych jest bardzo niskie, to i tak należy się do niego odpowiednio przygotować. Liplift powinien być koniecznie poprzedzony konsultacją z doświadczonym chirurgiem, który wskaże na wszystkie ewentualne przeciwwskazania. Pacjent decydujący się na operację plastyczną powinien być całkowicie zdrowy. Zabiegu nie można wykonywać, jeżeli osoba jest chora na cukrzycę, ma problemy z układem krążenia, cierpi na nadciśnienie lub ma zaburzenia krzepnięcia krwi. Oprócz tego z lipliftu powinny zrezygnować kobiety w ciąży oraz osoby. Lekarz powinien również ocenić odległość między podstawą nosa a ustami – jeżeli wynosi mniej niż 15 mm, to przeprowadzenie zabiegu jet niewskazane. 

Jak przebiega zabieg lipliftu?

Liplift to popularna chirurgiczna technika powiększania ust. Przed zabiegiem lekarz oznacza linię wykonania nacięć. Następnie wykonuje cięcie na linii górnej wargi, aby ją podciągnąć i odwinąć czerwień wargową, aż do uzyskania pożądanego efektu. Technika może się nieznacznie różnić w zależności od pierwotnego kształtu ust i rezultatu, jaki chcemy uzyskać. To samo powtarza się w przypadku dolnej wargi. Ostatnim krokiem jest zszycie brzegów skóry i założenie szwów. Bezpośrednio po interwencji skóra może być lekko zaczerwieniona i opuchnięta. 

Efekty uzyskane po operacji plastycznej ust

Klientki zaznaczają, że efekty po zabiegu są bardzo satysfakcjonujące. Liplift pozwala na: 

  • uwydatnienie ust,
  • powiększenie objętości warg,
  • wymodelowanie konturu ust,
  • odmłodzenie wyglądu twarzy,
  • podniesienie kącików ust,
  • zmniejszenie rynienki nosowej.

Warto zdecydować się na liplift, jeżeli zależy nam na subtelnym, a jednocześnie trwałym efekcie.