Blog

Co inspiruje kobiety do poddania się operacji plastycznej?

Podjęcie decyzji o poddaniu się operacji plastycznej zwykle jest procesem długotrwałym. To dobry objaw, ponieważ zwykle są to dość poważne zabiegi i nie ma tu miejsca na spontaniczność. Jednak, dla podjęcia każdej decyzji potrzebne jest „to coś”, konkretny impuls, który sprawia, że coraz poważniej zaczynamy rozważać pomysł poprawienia urody z pomocą chirurga plastyka. Często powody są zaskakujące, ale to chyba jak w każdym przypadku, który jest momentem inspirującym do zmian.

Portal realself.com, przeprowadził ciekawe badanie. Postanowiono zapytać 1800 kobiet o powody, dla których zdecydowały się na zmianę wyglądu. Wyniki wydają się nie być szczególnie zaskakujące. Istnieje kilka podstawowych powodów dla których panie decydują się na operację.

  • Aż 25% kobiet decyduje się na operację, ponieważ urodziły dzieci i chcą przywrócić ciału dawny wygląd.
  • 17% z nich zauważyło pierwsze oznaki starzenia, co było impulsem o zadbanie o swój wygląd i odwrócenie skutków starzenia się skóry.
  • 17% jest po prostu niezadowolona ze swojego wyglądu i pragnie coś zmienić.
  • 17% decyduje się zmianę ze względów zdrowotnych
  • 14% chce poprawić wygląd swojego ciała po znacznej utracie wagi.
  • 11% uznało, że życie jest zbyt krótkie na wahanie i chcą dzięki operacji poprawić swoją pewność siebie.
  • 9% zainspirowało się wyglądem sławnej postaci.
  • 6% w końcu dojrzało do zrobienia czegoś, o czym zawsze marzyli.
  • 5% miało kryzys w związku co było impulsem do zmian.
  • 4% zawsze dbało o swoje ciało i zmiana jest naturalną częścią

Powyższe inspiracje nie dotyczą wyłącznie poddania się operacji plastycznej. Względy zdrowotne to może być chęć zrzucenia zbędnych kilogramów, ale także zmniejszenie piersi, które źle oddziałują na kręgosłup lub skórę . W badaniu najważniejszy był impuls do przeprowadzenia zmian w swoim ciele, choć rzeczywiście niektórych zmian nie można dokonać bez interwencji chirurga plastyka.

W badaniu ciekawy jest powód „zainspirowania się” znaną osobą. Rzeczywiście, po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy w języka angielskim „Co inspiruje kobiety do poddania się operacji plastycznej”, wyniki w jakimś sensie potwierdzają istnienie tego zjawiska. Znajdziemy np. takie tytuły jak „Kobiety poddają się operacji plastycznej, bo chcą mieć sutki jak Kendall Jenner”. „Perfekcyjny nos Kate Middleton inspiruje kobiety do operacji” lub „Ivanka Trump-look to nowy trend w chirurgii plastycznej”. 9% spośród badanych zadeklarowało, że zainspirowało się wyglądem innej osoby i na szczęście, nie jest to duża część osób spośród badanych.

Wydaje się, że dwa pierwsze przedstawione powody są jak najbardziej realne. Kobiety poddają się zabiegom, ponieważ chcą poprawić swoje ciało po przebytych ciążach, tzw. mummy makeover jest obecnie bardzo popularne. Operacje i zabiegi najczęściej dotyczą brzucha i piersi, bo to właśnie te obszary ciała są po ciążach i karmieniu piersią najbardziej dotknięte zmianami. Niemniej dziwi fakt, że aż 17 %kobiet poddaje się operacji lub zabiegowi ponieważ zauważa pierwsze oznaki starzenia się. W pewnym momencie wszyscy orientujemy się, że nasze ciało i twarz się starzeją. Niektórzy z nas nie walczą z tym procesem, inni poszukują rozwiązań swojego problemu. Wydaje się, że impulsem do pierwszej myśli o zmianie są pojedyncze sytuacje, takie jak zobaczenie siebie na zdjęciu, które bezlitośnie obnaża mankamenty urody, zadyszka po wejściu na kilka schodów lub zainspirowanie się historią kogoś innego, kto cały proces zmiany ma już za sobą.