Blog

Mezoterapia – 6 najczęstszych pytań

Mezoterapia igłowa jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów dermatologicznych. Jej zadaniem jest odnowa i poprawa wyglądu skóry twarzy. Specjaliści zalecają ją zarówno młodszym, jak i starszym pacjentkom, które chcą zadbać o promienny wygląd. W tym artykule odpowiemy na najpopularniejsze pytania o mezoterapię

Czym jest mezoterapia?

Najprościej tłumacząc, mezoterapia to zabieg, który polega na wstrzykiwaniu substancji aktywnych w warstwę skóry właściwej. W ich skład wchodzi kwas hialuronowy, aminokwasy, witaminy oraz inne niezbędne składniki potrzebne dla danego typu skóry. 

Czy zabieg jest bolesny?

Mezoterapia polega na nakłuwaniu twarzy, dlatego nie jest do końca bezbolesna. Wszystko należy od progu bólu. Jednak wykonywana jest pod znieczuleniem miejscowym przy użyciu maści znieczulającej. Jej skuteczność zależy od tego długości kontaktu skóry z kremem , oraz od tego, czy skóra po posmarowaniu była przykryta folią. 

Jak działa mezoterapia igłowa?

Zabieg przebiega dwuetapowo. Już samo wykonywanie nakłuć na skórze powoduje kontrolowane mikrouszkodzenia, dzięki którym mikrokomórki dostają impuls do odnowy i regeneracji. Natomiast podawany w głąb skóry preparat odżywia ją od wewnątrz. Cera odzyskuje sprężystość, zdrowy blask oraz swój naturalny, wyrównany koloryt. Ponadto celem zabiegu jest stymulacja naturalnych procesów, które zachodzą w skórze. Mezoterapia regeneruje zasinienia, cienie pod oczami, przebarwienia, poprawia owal twarzy i redukuje pierwsze zmarszczki. 

Ile zabiegów trzeba wykonać, aby zobaczyć efekty?

Już po pierwszym zabiegu można zauważyć widoczną różnicę na twarzy. Zaleca się jednak, aby dla utrwalenia efektów wykonać go 4 razy w odstępie miesiąca. Następnie warto robić serie zabiegów podtrzymujących raz w roku. 

Czy po zabiegu występują siniaki, grudki lub krwiaki?

W sytuacji, gdy preparat został podany zbyt płytko, pojawiają się grudki, wyglądem przypominające pęcherzyki od ukąszenia komara. Znikają one do dwóch dni po zabiegu. Natomiast w przypadku siniaków i krwiaków pojawiają się one na skutek ostrzykiwania skóry igłą i są widoczne głównie u osób, które mają tendencję do siniaków. Aby jak najszybciej zniknęły, warto stosować preparaty łagodzące, które wspomagają regenerację skóry po zabiegach. 

Jakie są zalecenia przed mezoterapią?

Zabieg mezoterapii nie wymaga szczególnego przygotowania. Można go wykonać u osób w każdym wieku, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Należy się jednak nastawić na 3 dni regeneracji, ponieważ mogą pojawić się obrzęki i zaczerwienienia.