Blog

5 spraw, które warto poruszyć podczas konsultacji przed operacją powiększenia piersi

Wiele obaw pojawiających się przed operacją powiększenia piersi wynika z niewiedzy. Konsultacja przed operacją powinna mieć na celu uzyskanie jak największej ilości informacji dotyczących samego zabiegu, efektów operacji oraz rekonwalescencji. Niezwykle ważna jest szczerość wobec chirurga oraz przedstawienie wszystkich wątpliwości, które nie dają Ci spokoju. W internecie można zaczerpnąć ogólnych informacji, jednak warto odpowiedzi na wszystkie pytania uzyskać od osoby najbardziej kompetentnej. Jakie sprawy warto poruszyć podczas konsultacji?

Rozmiar implantu

Wiele kobiet przychodzi na konsultację z gotowym pomysłem na rozmiar oraz kształt implantu. Warto w tym miejscu się zatrzymać i zapytać chirurga plastyka o sugestię. W końcu nasze sylwetki różnią się od siebie i trzeba to uwzględnić. Doświadczony lekarz weźmie pod uwagę wszystkie aspekty dotyczące Twojego ciała – wagę, proporcje sylwetki, ale też styl życia i oczekiwania. Rozmiar implantu, to często powód do sporych obaw przed operacją. Im więcej będziesz wiedzieć na ten temat przed operacją, tym spokojniejsza będziesz o efekt końcowy.

Powody, dla których decydujesz się na operacje

Każda kobieta, decydując się na operację powiększenia piersi ma inne ku temu powody. Może to być niezadowolenie z rozmiaru, zmiana kształtu piersi po ciąży i karmieniu, czy też asymetria, która przysparza kompleksów. Warto przedstawić swoje powody, bo dzięki temu chirurg będzie miał możliwość dopasowania techniki oraz rodzajów implantów do Twoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Rodzaj implantu

Implanty silikonowe zastosowane przy operacji powiększania piersi, to najpopularniejszy rodzaj implantów. Niektóre kobiet decydują się na implanty wypełnione solą fizjologiczną, głównie ze względu na mniejsze nacięcia a tym samym – mniej widoczne blizny. Implanty silikonowe natomiast wyglądają bardziej naturalnie. Warto poruszyć tą kwestię podczas spotkania z chirurgiem. Lekarz będzie miał możliwość zadania Ci pytań, które pozwolą mu poznać Twoje oczekiwania i w efekcie dopasować najlepszą dla Ciebie opcję.

Technika

To kolejny aspekt, który warto omówić. Kwestia przyszłego położenia implantów (pod mięśniem, czy nad mięśniem) oraz miejsca nacięć. Im więcej szczegółów dotyczących Twojego stylu życia podasz, tym większą szansę będzie miał chirurg aby dopasować idealną opcję dla Ciebie. Takie kwestie jak planowanie dzieci, uprawianie sportu mogą mieć znaczenie przy wyborze techniki.

Rekonwalescencja

Operacja powiększenia piersi to poważny zabieg, który będzie wymagał do ciebie czasu na odpoczynek praz przygotowania do tego okresu. Warto zapytać chirurga o wszystkie szczegóły dotyczące czasu po operacji, nawet takie, które na ten moment mogą wydawać się niepoważne lub dziwne. Twój strach przed operacją będzie znacznie mniejszy, jeśli będziesz wiedziała od początku do końca jak przygotować się do czasu po operacji.

W sieci krąży wiele mitów dotyczących operacji powiększenia piersi. Jeśli jakakolwiek informacja powoduje Twój niepokój – warto zapytać chirurga o jego zdanie na ten temat. Powiększanie piersi to bardzo popularny zabieg, a współczesna medycyna pozwala w tej na zminimalizowanie powstania powikłań pooperacyjnych. Jak każdy zabieg chirurgiczny, wymaga przygotowania ciała oraz liczenia się okresem rekonwalescencji. Wiedza o przebiegu operacji, efektach końcowych i czasie po operacji pozwoli na zminimalizowanie strachu przed operacją. W interesie chirurga jest przede wszystkim Twoje dobro, bezpieczeństwo i zadowolenie z efektu końcowego.