Blog

5 sposobów na gładką skórę

Gładka skóra to marzenie każdej kobiety. Nie jest to wcale proste w okresie zimowym, ponieważ najczęściej skóra w tym czasie łatwo się wysusza oraz szybko łuszczy i marszczy. Efekt tego rodzaju można uzyskać stosując odpowiednią pielęgnację skóry. Dowiedz się, jakie są sposoby na gładką skórę w okresie zimowym!

  1. Chroń skórę przed nadmiarem słońca

Chociaż słoneczna, brązowa opalenizna wydaje się być piękna i pożądana, to tak naprawdę wyrządza naszej skórze wiele złego. Nadmiar promieni słonecznych szkodzi skórze, a częste kąpiele słoneczne, czy solarium powodują pojawienie się wielu brodawek łojotokowych, co sprawia, wpływa na gładką skórę. Nadmiar słońca odpowiednio wzmaga również wydzielanie sebum oraz tworzenie się zaskórników.

  • Posmaruj się kremem z filtrem UV przed ekspozycją na słońce
  • Zrezygnuj z wizyt w solarium – przynajmniej w okresie zimowym
  • Zażywaj suplementy diety, które regenerują skórę zniszczoną promieniami słonecznymi
  • Unikaj ekspozycji na słońce w godzinach największej intensywności, czyli między 11:00 a 16:00
  1. Złuszczanie i wygładzenie

Aby zachować gładką skórę warto stosować odpowiednie peelingi, dzięki którym złuszcza się martwy naskórek. Jedynie dokładnie oczyszczona skóra jest w stanie wchłaniać składniki aktywne z kremów. Dlatego ważne jest, aby peeling tego rodzaju wykonywać 1-2 w tygodniu. W wypadku skóry tłustej oraz mieszanej, zabieg można wykonywać nawet częściej. Tego rodzaju sposób na gładką skórę sprawia, że skóra staje się młodsza, piękniejsza oraz bardziej elastyczna. Peeling odpowiednio pobudza skórę do wytwarzania nowych komórek, dzięki czemu szybciej się ona regeneruje. Nie zapominaj zatem o regularnym złuszczaniu skóry!

  1. Zapobiegaj powstawaniu zmarszczek

Nawet jeśli masz dwadzieścia lat, to i tak problem zmarszczek cię dotyczy. Szczególnie, jeśli pragniesz mieć gładką skórę. Być może nie zauważyłaś jeszcze żadnych zmarszczek na swojej cerze, ale to właśnie najlepszy moment, by zająć się ich zapobieganiem. Jeszcze przed pojawieniem się zmarszczek warto pomyśleć o samej kondycji naszej skóry. Na rynku można znaleźć wiele kremów, które oferują możliwość prewencyjnego działania na zmarszczki. Pamiętaj jednak, że często jest to problem komórkowy, dlatego warto wspomagać się także suplementami diety.

  1. Dogłębne nawilżenie

Skuteczna pielęgnacja skóry łączy również wszelkie czynności związane z jej nawilżeniem. W tym wypadku nie wystarczy jedynie stosowanie kremów nawilżających. Warto również zadbać o prawidłowy poziom nawilżenia również od środka. Świetnym sposobem na gładką cerę jest zatem dostarczanie płynów w odpowiedniej ilości. Każdy z nas powinien wypijać przynajmniej 2 litry dziennie. Dzięki temu komórki odpowiednio są odbudowują, a skóra zostaje nawilżona, przez co zachowuje swoją gładkość.

  1. Odpowiednie oczyszczanie

Nic tak nie wpływa na gładką cerę, jak jej odpowiednie oczyszczanie. Dzięki temu skóra jest nawodniona, nawilżona oraz odżywiona. Warto również wspomnieć, że odpowiednio oczyszczona skóra jest w stanie pobierać substancje odżywcze na z nakładanych kremów, jak i masek. Pielęgnacja skóry zaczyna się właśnie od jej prawidłowego oczyszczenia. Zabieg tego typu warto powtarzać dwa razy dziennie, czyli wieczorem, przed pójściem spać i rano – przed nałożeniem makijażu.

Podsumowanie

Gładka skóra jest pożądana przez wiele kobiet, a na jej wygląd w głównej mierze ma wpływ właśnie odpowiednia pielęgnacja skóry. Wiele skłonności może okazać się wrodzonych, jednak to, jak nasza skóra będzie wyglądać w efekcie końcowym, zależy tylko i wyłącznie od stosowania skutecznych sposobów na gładką skórę.