Blog

3 skuteczne metody na cienie pod oczami

Skóra wokół oczu jest wyjątkowo cienka, a dermatolodzy nazywają ją trudną. Przez brak tkanki tłuszczowej w tych okolicach, szybko pojawiają się tam pierwsze zmarszczki oraz nieestetyczne cienie pod oczami. Na szczęście medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów, które pomogą Ci zniwelować tę przykrą przypadłość. 

Jak usunąć cienie pod oczami

Do najczęściej stosowanych zabiegów niwelowania cieni pod oczami należą:

Mezoterapia

Zabieg polecany jest dla wszystkich, którzy chcą usunąć nieestetyczne sińce i cienie pod oczami. Mezoterapia wpływa korzystnie na zmarszczki mimiczne i kurze łapki. Poprawia koloryt skóry i daje efekt wygładzenia. Zabieg mezoterapii polega na wykonaniu mikronakłuć wokół oczu i wstrzyknięciu odpowiedniego preparatu w głębokie warstwy skóry. Nakłucia powodują małe i kontrolowane reakcje zapalne. Substancja aktywna składa się z krzemionki organicznej i kompleksu multiwitaminowego. Składniki dobierane są na podstawie indywidualnych potrzeb pacjenta. Najczęściej preparat jest mieszanką 3-4 substancji aktywnych. 

Wypełnienie cieni pod oczami kwasem hialuronowym

Kolejnym popularnym sposobem jest wypełnienie cieni pod oczami za pomocą kwasu hialuronowego, który naturalnie występujące w naszym organizmie. Efektem zabiegu jest niwelacja nieestetycznych sińców i unormowane nawilżenia skóry. Preparat nie powoduje reakcji alergicznej. Zabieg rozpoczyna się wywiadem medycznym, którego celem jest ocena stanu zdrowia pacjentki. Podczas pierwszej wizyty ustalany jest również rodzaj znieczulenia, który zostanie zastosowany. Sam zabieg jest bezbolesny, ale wkłucia kaniul w skórę mogą powodować ból. Na kolejnej wizycie zostaje podany środek znieczulający, najczęściej w formie kremu. Następnie preparat zostaje wstrzyknięty w miejsca wymagające korekty. 

Przeszczep własnego tłuszczu

Korekcja cieni pod oczami przy pomocy własnego tłuszczu, jest bezpiecznym zabiegiem, ponieważ nie wywołuje reakcji alergicznej. Cały zabieg trwa tylko 30 minut, obejmuje pobranie tkanki tłuszczowej i jej wprowadzenie. Po przeprowadzeniu jednego z wybranych zabiegów, cienie pod oczami są niemal całkowicie niewidoczne. Efektem jest wyrównana, wygładzona i rozświetlona skóra wokół oczu. Twarz wygląda na świeżą, wypoczętą i dużo młodszą. 

Wskazania i przeciwwskazania do usunięcia cieni pod oczami

Wskazaniami do poddania się jednemu z wymienionych zabiegów usunięcia cieni pod oczami jest: 

  • obecność widocznych cieni pod oczami, 
  • dolina łez, 
  • nieestetyczne fałdy powiekowo-policzkowe, 
  • worki pod oczami. 

Specjalista podczas wstępnego wywiadu lekarskiego kwalifikuje pacjenta do przeprowadzenia zabiegu. Każda z zainteresowanych osób poddawana jest indywidualnej ocenie, do najważniejszych przeciwwskazań zalicza się: 

  • choroba nowotworowa, 
  • ciąża i okres karmienia piersią, 
  • zły stan zdrowia, 
  • aktywne stany zapalne w organizmie.