Blog

Zimowe zabiegi – dlaczego warto?

Niższe temperatury, czas spędzany w domu, czy mniejsza intensywność promieniowania słonecznego – te wszystkie czynniki sprawiają, że zimowe zabiegi wciąż mają się dobrze. W artykule odpowiadamy na pytanie, czy zimą warto poddawać się zabiegom chirurgii plastycznej, a jeśli tak, to jakim. Zapraszamy!

Zimowe zabiegi, czyli jakie?

Zima to dobry czas na poddanie się zabiegom medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Dzięki mniejszej ekspozycji na promieniowanie słoneczne, ryzyko powstawania przebarwień zmniejsza się, a co za tym idzie – rekonwalescencja przemija szybciej i lepiej. Zimą rany lepiej się goją, ponieważ też więcej czasu spędzamy w domu, przez co organizm skuteczniej się regeneruje. Niektóre z zabiegów nie mogą też być wykonywane na opalonej skórze, a zima nie sprzyja opaleniźnie. 

Mikrodermabrazja

Zima to dobry czas na poddanie się cięższym peelingom. Jeśli nie odpowiada Ci peeling chemiczny, warto zastosować mikrodermabrazję. Zabieg pozwala na skuteczne wygładzenie skóry twarzy, a także jej regenerację. Poprawia również elastyczność i koloryt. Dla osób, które posiadają przebarwienia na twarzy lub rozszerzone pory, poleca się mikrodermabrazję korundową, czyli proszkową. Skutecznie ściera naskórek i dociera do głębszych warstw skóry. Zabieg jest silniejszy i daje lepsze efekty. 

Mezoterapia igłowa

To jeden z najczęściej wykonywanych zimowych zabiegów, który wpływa na poprawę jakości skóry i pozbycie się niechcianych zmarszczek. Już po pierwszym zabiegu skóra jest wyraźnie gładsza i bardziej jędrna. Mezoterapia igłowa działa podwójnie: skóra reaguje ze wprowadzoną substancją, a dodatkowo, dzięki mikronakłuciom, szybciej się regeneruje, co wzmaga efekt zabiegu. 

Zimowe zabiegi z toksyną botulinową

Skuteczny zabieg odmładzający polecany w okresie zimowym, to również toksyna botulinowa. Jego mechanizm polega na osłabieniu napięcia mięśni, które przyczynia się do powstawania zmarszczek. Zimowe zabiegi z wykorzystaniem botoksu dają efekt liftingu bez dodawania nadmiernej objętości skórze. 

Podsumowanie

Zima to czas, w którym poddanie się zabiegowi przynosi wiele korzyści. Warto na to zwrócić szczególną uwagę, jeśli decydujemy się na wybór danej pory roku. Odpowiednia rekonwalescencja pozwala na cieszenie się efektami z zabiegów, dlatego warto odpowiednio ją zaplanować. Pacjentki decydują się na zimowe zabiegi również ze względu na łatwość z uzyskaniu urlopu w okresie świątecznym i w ferie.