Blog

Pytania, które powinnaś sobie zadać, zanim zaczniesz planować „mommy makeover”

Macierzyństwo jest jedną z najważniejszych ról w życiu dla zdecydowanej większości kobiet. To najważniejsze doświadczenie przynosi nam wiele radości i jest niezwykłe. Przebyte ciąże i karmienie piersią często pozostawia jednak na naszych ciałach ślady, które nie zawsze chcemy zaakceptować. Chirurgia plastyczna pomaga obecnie wielu kobietom, które chcą odzyskać swoje ciało sprzed ciąży. Odpowiedni czas jest równie ważny jak obszary, które chcemy poprawić. O czym warto pamiętać i jakie pytania należy sobie zadać zanim zaczniesz planować „mommy makeover”.

Czy chcę mieć jeszcze dzieci?

Zajście w ciąże i urodzenie dziecka po poddaniu się zabiegom dotyczącym piersi i brzucha nie jest niebezpieczne ani dla mamy ani dla przyszłego dziecka. Pomimo tego, zaleca się planowanie operacji już po podjęciu decyzji, że nie chcemy mieć więcej dzieci. Dlaczego? Zajście w kolejna ciąże, urodzenie dziecka oraz karmienie piersią, może spowodować, że zajdzie potrzeba poddania się kolejnym operacjom lub operacjom rewizyjnym, aby ponownie przywrócić ciału dobry wygląd.

Ile czasu minęło od urodzenia ostatniego dziecka?

Planując przywrócenie swojemu ciału dawnego lub lepszego wyglądu, możesz być niecierpliwa i nie w tym niczego zaskakującego. Pamiętaj jednak, że nie możesz poddać się operacji miesiąc lub dwa po urodzeniu swojego ostatniego dziecka. Musi upłynąć odpowiedni czas w którym procesy fizjologiczne wrócą do normy. W tym czasie kobiety często tracą lub przybierają na wadze a gospodarka hormonalna jest jeszcze zachwiana. Zaleca się odczekanie co najmniej 9 miesięcy od porodu, choć decyzja o tym czy można już przeprowadzić operację.

Czy będziesz mieć pomoc przy opiece nad dziećmi?

Pamiętaj, że będziesz poddawać się zabiegom o charakterze inwazyjnym, chirurgicznym. Przez kilka tygodni będziesz potrzebować dość dużej pomocy przy opiece nad dziećmi. Po operacji co najmniej przez dwa tygodnie, będziesz potrzebowała pomocy w zakresie codziennych, nawet tych lekkich obowiązków, takich jak gotowanie obiadu czy niezbyt intensywne sprzątanie. Po upływie dwóch tygodni nadal nie będziesz mogła nosić cięższych zakupów czy podnosić dzieci. Upewnij się, że po operacji będziesz miała pełne wsparcie ze strony bliskich. Jeśli już wiesz, że może być to trudne, zostaw operację na czas, w którym będziesz mogła liczyć na pomoc.

Czy znalazłaś już odpowiedniego chirurga plastyka?

Jeśli w Twojej głowie zakiełkowała już myśl o poddaniu się zabiegom przywracającym Twojemu ciału dawną formę, to kolejnym krokiem, który musisz podjąć jest znalezienie odpowiedniego, kompetentnego i doświadczonego chirurga plastyka. Zacznij od informacji zawartych w internecie. Jeśli zawęziłaś już swój wybór do kilku nazwisk, zrób analizę opinii pacjentów i umów się na konsultację. Z pewnością już podczas pierwszego spotkania poczujesz czy masz zaufanie do osoby, która siedzi po drugiej stronie biurka. Nie bój się pytać o doświadczenie, wykształcenie i certyfikaty. Twoje poczucie bezpieczeństwa jest bardzo ważne, dlatego decyzję podejmij na spokojnie.

Zabiegi „mommy makeover” to bardzo popularne procedury zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Operacje dotyczą tych obszarów ciała, które zmieniły się w wyniku ciąży i karmienia piersią, czyli najczęściej jest to brzuch, piersi oraz wagina. Dzięki poddaniu się procedurze, kobiety którym trudno zaakceptować zmiany jakie zaszły w ciele, mogą poczuć się lepiej i pewniej. Jeśli myślisz o poddaniu się tego rodzaju zabiegom, umów się na wizytę u chirurga plastyka. Po konsultacje będziesz mieć nieco szerszy obraz całego procesu.