Plastyka ramion

Plastyka ramion to zabieg, który likwiduje nadmiar tkanki tłuszczowej oraz wiotką skórę w obrębie górnej części kończyn górnych. Operacja przywraca sylwetce pożądane proporcje, a skórze na ramionach dawny wygląd. Efekty zabiegu są trwałe i pacjentka może cieszyć się z poprawy wyglądu przez wiele lat.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Kandydaci do zabiegu, to osoby, które cierpią na nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej w okolicach ramion. Najczęściej jest to efekt masywnej utraty wagi, uwarunkowań genetycznych lub upływającego czasu. Każdy z nas ma inne predyspozycje do odkładania się tkanki tłuszczowej. Lifting ramion jest zabiegiem dla pacjentów, którym tkanka tłuszczowa odkłada się właśnie w tej okolicy.

Przygotowanie do operacji

Przed zabiegiem lekarz może poprosić Cię o wykonanie niektórych badań. Ponadto powinieneś ograniczyć palenie papierosów  co najmniej kilka dni przed zabiegiem oraz zrezygnować z leków osłąbiających krzepliwość krwi (np. aspiryna). Na 6 godzin przed operacją nie należy nic jeść ani pić.

Jak wygląda zabieg?

W zależności od wielu czynników, przy zabiegu liftingu ramion, stosuje się znieczulenie miejscowe lub ogólne. Lekarz chirurg wykonuje nacięcie po przyśrodkowej części ramienia i wycina skórę oraz nadmiar tkanki tłuszczowej. Na ranę operacyjną zakładane są dreny, które usuwane są w 2 dobie po zabiegu. Operowana okolica zostaje zabezpieczona specjalnym ubrankiem uciskającym. Szwy ściągane są w okolicach 10 doby po zabiegu. Po operacji pacjent zostaje najczęściej w klinice przez 1 dobą. Sam zabieg trwa około 2-3 godzin.

Wskazania po zabiegu

Przez kilka dni po zabiegu należy prowadzić oszczędzający tryb życia – zalecany jest odpoczynek i przyjmowanie środków przeciwbólowych w razie potrzeby. Kąpiel jest możliwa w 3 lub 4 dobie. Specjalne ubranko uciskowe należy nosić przez około 4 tygodnie od zabiegu. Przez okres kilku miesięcy nie należy opalać operowanej okolicy i smarować blizny specjalistycznymi preparatami. O dodatkowych wskazaniach informuje lekarz podczas konsultacji i kontroli lekarskiej.

Jakie są efekty zabiegu?

Usunięcie nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej w obrębie ramion nadaje całości sylwetki właściwe proporcje. Skóra jest wyraźnie napięta i ujędrniona a ramiona zyskują ładny kształt. Wielu pacjentów zyskuje pewność siebie i nie wstydzi się już ubierania bluzek z krótkim rękawem. Blizny są zlokalizowane w słabo widocznym miejscu.

Ryzyko wystąpienia powikłań

Jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego, istnieje ryzyko wystąpienia powikłań. O wszelkich zagrożeniach pacjent jest informowany podczas konsultacji lekarskiej. Do powikłań po zabiegu liftingu ramion zaliczyć możemy obrzęki i krwiak. Rzadko dochodzi do zakażeń. Stosowanie się do zaleceń lekarza minimalizuje ryzyko do minimum.

Przeciwwskazania do zabiegu

Do najczęstszych przeciwwskazań do zabiegu plastyki ramion należy:

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • niewyrównana cukrzyca
  • problemy z nadciśnieniem tętniczym
  • zaburzenia krzepliwości
  • choroby serca
  • infekcje ropne operowanej okolicy

Telefon do gabinetu:

601 932 874

 

Decyzję o przeprowadzeniu operacji podejmuje lekarz po wcześniejszej konsultacji lekarskiej i wykonaniu zleconych badań.