Lifting twarzy

Chirurgiczny lifting twarzy, to zabieg polegający na usunięciu nadmiaru zwiotczałej skóry z twarzy i uzyskaniu efektu odmłodzenia oraz wygładzenia. Lifting twarzy to sprawdzony sposób na przywrócenie twarzy młodzieńczego owalu oraz gładkości. Po zabiegu twarz wygląda naturalnie, jednak znacznie młodziej.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Operacja przeprowadzana jest najczęściej u osób powyżej 40 roku życia, u których skóra na twarzy straciła dawną sprężystość, stała się zwiotczała, co ostatecznie znacznie wpłynęło na ogólny wygląd oraz owal twarzy. Zabieg ma na celu:

  • usunięcie nadmiaru zwiotczałej skóry z twarzy oraz szyi
  • przywrócenie właściwego napięcia warstwy mięśniowo-powięziowej twarzy
  • przywrócenie właściwego kąta żuchwowo-szyjnego czyli przywrócenie twarzy właściwego owalu
  • ogólne odmłodzenie wyglądu twarzy

Jak wygląda zabieg?

Chirurgiczny lifting twarzy zawsze poprzedzony jest konsultacją lekarską, podczas której pacjent jest informowany o spodziewanych efektach, możliwych powikłaniach oraz uzyskuje informacje o szczegółach zabiegu. Operacja najczęściej przeprowadzana jest pod znieczuleniem ogólnym (dożylnym) i miejscowym. Podczas zabiegu, lekarz chirurg nacina skórę na skroni, za uchem oraz przed uchem oraz na potylicy. Blizny są niewidoczne, ponieważ ukryte są pod włosami i za uchem. W widocznym miejscu pozostaje tylko bardzo niewielka blizna po nacięciu wykonanym przed uchem. Lekarz chirurg naciąga skórę oraz przesuwa tkankę podskórną osłaniającą mięśnie. Dzięki temu, twarz po zabiegu wygląda naturalnie a skóra dobrze układa się na mięśniach. Następnie rany są zszywane oraz drenowane.

Po drugiej dobie dreny są usuwane, natomiast szwy zdejmuje się między 5-tą a 9-tą dobą po zabiegu. Operacja trwa około 3 – 4 godzin.

Efekt operacji

Skóra jest wyraźnie napięta a właściwy owal twarzy przywrócony. Efekt odmłodzenia widoczny jest na pierwszy rzut oka, a  twarz wygląda bardzo naturalnie. Rezultat zabiegu jest długotrwały i utrzymuje się przez około 10 lat.

Jak długo trwa rekonwalescencja?

Bezpośrednio po zabiegu, pacjent zostaje w klinice przez 1 dobę. Przez kilka pierwszych dni twarz będzie opuchnięta i zasiniona. W tym czasie należy przyjmować leki przeciwbólowe i prowadzić nieforsujący tryb życia. Blizny w tym czasie wymagają natłuszczania oraz delikatnego masażu. Przez okres 4 tygodni należy unikać wysiłku fizycznego i schylania się.

Możliwość wystąpienia powikłań

Chirurgiczny lifting twarzy jest zabiegiem inwazyjnym, dlatego występuje ryzyko powikłań. Po operacji mogą wystąpić krwiaki, przedłużone gojenie oraz czasowe zaburzenie czucia. Bardzo rzadko zdarza się uszkodzenie nerwów ruchowych mięśni mimicznych twarzy, asymetria twarzy lub powstanie blizn przerostowych.

Przeciwwskazania do zabiegu

Do najczęstszych przeciwwskazań uniemożliwiających wykonanie zabiegu należą:

  • ciąża oraz okres karmienia piersią
  • niewyrównana cukrzyca
  • problemy z nadciśnieniem tętniczym
  • nowotwory oraz terapia antynowotworowa
  • infekcje wirusowe i bakteryjne
  • stosowanie leków przeciwkrzepliwych

Telefon do gabinetu:

601 932 874

 

Decyzję o przeprowadzeniu zabiegu podejmuje chirurg plastyk po wcześniejszej konsultacji lekarskiej. Jeśli rozważasz możliwość skorzystania z liftingu twarzy, zadzwoń i umów się na konsultację. Doktor Zbigniew Łucki odpowie na każdą Twoja wątpliwość związaną z zabiegiem.