Blog

Zabieg na prezent świąteczny

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej pracowity czas w gabinetach medycyny estetycznej. Niezależnie od trudności zabiegu i skomplikowania, wielu z nich decyduje się na nie pod koniec roku. Wiele gabinetów prowadza również opcję zabieg na prezent, dzięki której bliskie osoby mogą podarować pacjentom to, o czym zawsze marzyły. Podpowiadamy, czy zabieg na prezent świąteczny to dobry pomysł.

Komu podarować zabieg na prezent?

Propozycja tego rodzaju skierowana jest w głównej mierze do osób, które są pewne tego, że obdarowywana podejmie się zabiegu. Powinien to być przemyślany prezent, najlepiej skonsultowany z kilkoma osobami bliskimi w otoczeniu obdarowanego. Zabieg na prezent powinien być starannie wyselekcjonowany z oferty zabiegu, a bliska osoba powinna mieć pewność, że będzie on właściwy. Prezent tego rodzaju to delikatna kwestia, dlatego ważne jest, aby podejść do niej odpowiednio. Nie zalecamy kupowania zabiegu jako prezent dla osoby, którą nie znany dobrze, a jedynie podejrzewamy, że taki prezent może ją zadowolić.

Zabieg na prezent: czy to dobry pomysł?

Obecnie uważa się, że świadomość społeczna dotycząca chirurgii plastycznej znacznie wzrosła. Oznacza to, że bliskie, jak i dalsze osoby częściej rozmawiają ze sobą o zabiegach medycyny estetycznej. Przyznają się równeiż do ich wykonywania oraz doradzają sobie w tej kwestii. Zabieg na prezent nie powinien być zatem źle przyjęty, jeśli osoba obdarowywana jest otwarta na rozmowę na tematy związane z plastyką chirurgiczną. Należy jednak pamiętać, że sam zakup vochera nie gwarantuje wykonania zabiegu. Pacjent powinien przejść standardową konsultację, na której lekarz oceni, czy podejmuje się operacji. Podczas wywiadu chirurg bierze pod uwagę nie tylko uwarunkowania fizyczne, ale również stan psychiczny pacjenta. Analizuje też dla których chce się poddać operacji.

Święta do doskonały czas na zabieg!

Przerwa świąteczna to doskonały czas na podjęcie się zabiegów plastycznych. Chłodniejsze temperatury pozwalają na szybsze gojenie się ran. Dodatkowo mniej mocnego słońca w okresie zimowym sprzyja rekonwalescencji. Spędzamy mniej czasu na zewnątrz, a więcej w środku, co również wpływa na profilaktykę związaną z zakażeniem. Zabieg na prezent to zatem świetny pomysł na bliskich osób, które chcą spełnić swoje marzenia. Nie czekaj!