Blog

Skuteczność liposukcji

Dane statystyczne jasno mówią, że zabieg liposukcji jest jednym z najczęściej wykonywanych na świecie. Znajduje się na drugim miejscu pod kątem częstości występowania. Operacja wpływa na widoczne zmniejszenie tkanki tłuszczowej w kłopotliwych miejscach oraz poprawia proporcje ciała. Skutecznym sposobem na ujędrnienie sylwetki jest liposukcja. Skuteczność jej została potwierdzona wieloma danymi statystycznymi.

Skuteczność liposukcji w liczbach

Dane statystyczne na temat wszystkich operacji plastycznych gromadzi International Society of Aesthetic Plastic Surgery. Informacje zbierane są z niemalże wszystkich krajów na świecie. Przykładowo w 2019 roku liposukcji poddało się 1 704 786 osób, co wpłynęło na to, że jest ona drugim najczęściej wykonywanym zabiegiem na świecie. W większości kobiety decydują się na odsysanie tłuszczu (wśród nich zabieg znajduje się na 2. miejscu), jednak coraz częściej są to również mężczyźnie (wśród nich zabieg znajduje się na 3. miejscu). Dane statystyczne mówią, że aż 42,4% pacjentów znajdowało się w przedziale wiekowym 35-50 lat. 

Niewiele mniej, bo 41,1% było w przedziale wiekowym 19-34 lata. Dużo mniej osób decyduje się na zabieg w wieku 51-64 lata, choć w tej grupie wiekowej jest to zabieg najczęściej przeprowadzany. Najmniej osób przeprowadza liposukcję poniżej 19 roku życia, co nie jest niczym zaskakującym. W tej grupie wiekowej ilość przeprowadzonych zabiegów wynosi 2,4%. Na zabieg liposukcji decyduje się 85% kobiet i 15% mężczyzn. Dane statystyczne mówią same za siebie. Odsetek liposukcji i jej skuteczność potwierdzona jest przez kilkadziesiąt tysięcy ludzi na całym świecie. 

Liposukcja – jakie defekty najczęściej ulegają korekcji? 

Liposukcja polega na całkowitym usunięciu komórek tłuszczowych z poszczególnych części ciała. Co prawda, nie jest to dobry sposób na ekspresowe odchudzanie, jednak zabieg skutecznie pomaga wymodelować sylwetkę. Uprzednio pobraną tkankę tłuszczową można przeszczepić w inną część ciała. Kobiety najczęściej stosują liposukcję na brzuch, uda, pośladki i tzw. „pelikany” pojawiające się pod ramionami. Mężczyźni z kolei najchętniej usuwają nadmiar tłuszczu z brzucha i ud. Często liposukcja stosowana jest do wymodelowania łydek. Jest to część ciała, którą ciężko odchudzić ćwiczeniami, jej wygląd jest uwarunkowany genetycznie. Efekty odsysania tłuszczu widoczne są niemalże od razu, jednak aby były skuteczne, muszą być poparte zmianą stylu życia. 

Pragnąc zadbać o siebie, warto skorzystać z zabiegu liposukcji. Skuteczność, jaka wcześniej została przedstawiona, jest ogromna. Wielu ludziom zabieg poprawił samoocenę i pozytywnie wpłynął na różnorodne aspekty ich życia.