Blog

Rozmiar piersi – jak nie przesadzić?

Operacja plastyczna piersi zawsze kojarzy się z ogromnym rozmiarem. Nic bardziej mylnego. Nie ma się czego obawiać, bowiem zbyt wiele celebrytek przesadziło z rozmiarem piersi. Powiększanie piersi i wybór odpowiedniego rozmiaru implantów musi odbyć się w konsultacji z chirurgiem. Przede wszystkim rozmiar piersi powinien wyglądać estetycznie i naturalnie. 

Rozmiar piersi ma znaczenie, ale bez przez przesady

Dzisiejsza chirurgia plastyczna pozwala wybrać pacjentce biust marzeń. Do wyboru jest nie tylko różnorodny materiał implantów, ich wypełnienie, ale też kształt i rozmiar piersi. Mogą mieć one okrągły lub anatomiczny kształt, a także różną miękkość. Planowany nowy biust musi być dopasowany wyglądem i rozmiarem do sylwetki kobiety, a to wiąże się z konsultacją chirurgiczną. Przede wszystkim to lekarz musi nakierować pacjentkę na wybór odpowiedniego rozmiaru i kształtu.

Wówczas kobieta ma pewność, że efekty po zabiegu będą satysfakcjonujące. Jeśli pacjentka upiera się przy bardzo dużym rozmiarze, choć chirurg ma odmienne zdanie na temat, może odmówić wykonania zabiegu. Zbyt duży rozmiar piersi nie tylko będzie wyglądał nieestetycznie, ale w przyszłości może się wiązać z przykrymi konsekwencjami zdrowotnymi. 

Sposób dopasowania implantów

Gdy wybiera się rozmiar piersi, pod uwagę brane są indywidualne predyspozycje pacjentki. Zazwyczaj jest to szerokość klatki piersiowej, sylwetka, a także tryb życia. Większość kobiet pragnie, aby nowe piersi były umieszczone jak najbliżej siebie. Nie jest to jednak możliwe. Minimalna odległość między piersiami musi wynosić 3 cm. Inaczej może dojść do symmastii, to schorzenie polegające na nienaturalnym zbliżeniu się piersi do środkowej części klatki piersiowej. Osoby prowadzące aktywny styl życia również nie mogą pozwolić sobie na zbyt duży rozmiar piersi. Niestety, ale przeszkadza on w codziennym funkcjonowaniu, a bieliznę bardzo ciężko dobrać. Decydując się na powiększanie piersi, radzi się wybrać zaufaną klinikę. Chirurg plastyczny powinien wysłuchać pacjentki, a następnie wraz z nią ustalić plan działania. 

Liczy się naturalność!

Pamiętaj, że zbyt duży rozmiar piersi nie będzie prezentował się estetycznie. Plastyka piersi najczęściej wykonywana jest w celu powiększenia biustu, ale jego zbyt duży rozmiar sprawi, że sylwetka może prezentować się nieproporcjonalnie. Warto zaufać lekarzom z doświadczeniem i polegać na ich profesjonalnym podejściu. Naturalność kluczem do pięknego wyglądu!