Blog

regeneris fakty i mity

Regeneris- poznaj fakty i mity o zabiegu!

Zabieg regeneris, inaczej “wampirzy lifting” zyskuje rosnącą popularność z racji swojej naturalności i bezpieczeństwa. Ten specjalny program biostymulacji komórek skóry, opiera się na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z własnej krwi pacjenta. Jakie efekty można uzyskać dzięki temu zabiegowi, a co jest poza jego zasięgiem? Poznaj fakty i mity na ten temat!

Na czym polega zabieg regeneris?

Zabieg polega na pobraniu od pacjenta niewielkiej ilość krwi, którą następnie poddaje wirowaniu w specjalistycznym urządzeniu. Dzięki tej procedurze następuje oddzielenie erytrocytów od innych elementów morfotycznych krwi. Tak uzyskane osocze bogatopłytkowe podawane jest pacjentowi na dwa różne sposoby. Pierwszy z nich to technika mezoterapii, którą stosuje się na wybrane partie twarzy lub ciała. Druga metoda polega na wprowadzeniu osocza liniowo wzdłuż zmarszczki lub fałdu skóry. Metodę dobiera lekarz w zależności od rodzaju problemu.

Jakich efektów można się spodziewać?

Celem zabiegu jest stymulowanie komórek macierzystych do namnażania. Wprowadzenie osocza bogatopłytkowego w skórę, pobudza proces regeneracji tkanek oraz wspomaga proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych. W efekcie następuje:

  • rewitalizacja skóry, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu, poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry- przez co wygląda ona wyraźnie młodziej,
  • remodeling włókien kolagenowych,
  • poprawa ukrwienia skóry,
  • wygładzenie zmarszczek i fałd,
  • przyspieszenie procesów gojenia drobnych blizn i zmian skórnych.

Zabieg Regeneris- fakty i mity

Z racji tego, że zabieg regeneris cieszy się dużym zainteresowaniem- nieustannie w różnych źródłach pojawia się wiele nieprawdziwych informacji na jego temat. Poznaj najpopularniejsze fakty i mity dotyczące regeneris!

FAKT- zabieg jest bezpieczny

W zabiegu nie stosuje się substancji pochodzenia syntetycznego, a wprowadza się jedynie osocze bogatopłytkowe, które jest „produktem” w 100% biokompatybilnym. Poprawa wyglądu skóry jest możliwa dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych. Pacjenci poddający się temu zabiegowi całkowicie eliminują ryzyko reakcji autoimmunologicznych, nietolerancji czy alergii.

pobranie krwi w celu uzyskania osocza bogatopłytkowego

FAKT- regeneris to metoda leczenia łysienia

Okazuje się, że wskazania do zabiegu regeneris nie ograniczają się jedynie do skóry twarzy czy dekoltu. Osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest również w leczeniu łysienia plackowatego, androgenowego, w przypadku wypadania i osłabienia włosów (np. po chorobie czy ciąży).

FAKT- zabieg nie wymaga długiej rekonwalescencji i jest niebolesny

Skóra po zabiegu goi się bardzo szybko. Już w kilka godzin po zabiegu ślady po ukłuciach są niemal niewidoczne. Czasem mogą powstać niewielkie siniaki oraz nieznaczny obrzęk w miejscu podania osocza.

Nie należy się też obawiać, że terapia osoczem bogatopłytkowym będzie bolesna. Przed wstrzyknięciem preparatu na skórę nanoszony jest krem mający na celu zminimalizowanie odczuwania dyskomfortu.

MIT- zabieg jest jednorazowy a efekty utrzymują się dożywotnio

W przypadku skór dojrzałych, wymagających silnej regeneracji sugeruje się wykonywanie zabiegu osoczem co 2- 4 tygodnie, w serii ok. 4- 5 powtórzeń. Podobną intensywność sugeruje się również w procesie leczenia łysienia oraz kuracji wzmacniającej włosy, ale jest to konsultowane indywidualnie. W przypadku leczenia blizn i rozstępów terapia może wymagać większej intensywności.

Nie jest to zabieg, którego efekty będą utrzymywać się dożywotnio- tak jak w przypadku operacji plastycznych. Efekt po osoczu bogatopłytkowym utrzymuje się kilkanaście miesięcy. Serię zabiegów dla podtrzymania uzyskanego rezultatu można wykonywać co roku.

odmłodzenie skóry po regeneris

MIT- zabieg wiąże się z utratą istotnej ilości krwi

Na potrzeby zabiegu, lekarz pobiera od pacjenta 6- 60 ml krwi. Dla porównania, Honorowi Dawcy Krwi oddają podczas jednego poboru 450 ml pełnej krwi. Zabieg regeneris nie wiąże się więc z utratą istotnej ilości krwi.

MIT- zabieg może wykonać nie tylko lekarz

Pobieranie krwi jest procedurą zabiegową, którą mogą wykonać tylko osoby do tego uprawnione. Dlatego zabieg regeneris powinien być wykonany przez doświadczonego lekarza, który posiada wiedzę i umiejętności w razie wystąpienia jakichkolwiek komplikacji okołozabiegowych.

Regeneris- fakty i mity- podsumowanie

Starzenie się skóry to naturalny proces, który polega na spowolnieniu odnowy komórek i zmniejszeniu ich biologicznej aktywności. Jednak dynamicznie rozwijająca się dziedzina medycyny estetycznej oferuje metody spowalniające powstawanie zmian na starzejącej się skórze. Jedną z najbardziej popularnych jest zabieg wykorzystujący osocze bogatopłytkowe, czyli regeneris. Warto przed podjęciem decyzji o tym zabiegu skonsultować się z doświadczonym chirurgiem plastycznym, który odpowie na nurtujące pytania i wątpliwości.