Blog

Powiększanie ust własnym tłuszczem

Zabieg powiększania ust to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Coraz więcej klinik oraz salonów kosmetologicznych oferuje tę formę upiększania. Najczęściej stosuje się powiększanie ust kwasem hialuronowym, jednak coraz większą popularność zyskuje zabieg powiększania ust własnym tłuszczem. Na czym polega? Kto może z niego skorzystać i dlaczego warto?

Jak powiększa się usta tłuszczem?

Jest to bardzo bezpieczna i trwała metoda. Polega ona na wstrzyknięciu w wargi tłuszczu pobranego najczęściej z naszego własnego uda lub fałdy na brzuchu. Ponieważ materiał biologiczny pochodzi z naszego organizmu, jest to dużo bezpieczniejsza, ale także dająca lepsze efekty metoda. Powiększanie ust własnym tłuszczem wymaga wcześniej wykonania standardowych badań. Tuż przed zabiegiem należy wykonać badania krwi, EKG oraz konsultację lekarza. 

Powiększenie ust nie wymaga dużej ilości tkanki tłuszczowej, zaledwie dwadzieścia do trzydziestu mililitrów wystarcza, aby osiągnąć zadowalające efekty. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, toteż nie należy się obawiać bólu, czy dyskomfortu. Po godzinie można cieszyć się pięknymi i pełnymi ustami. Efekt utrzymuje się dużo dłużej niż w przypadku innych metod powiększania ust. Co istotne można go połączyć z odmładzającym zabiegiem wstrzykiwania tkanki tłuszczowej w twarz, co jest niezwykle opłacalne finansowo. 

Powiększanie ust tłuszczem – dlaczego warto?

Oczywiście powiększanie ust tą metodą wymaga odpowiedniego przygotowania tłuszczu do zabiegu. Po przeprowadzeniu odpowiedniej procedury, tłuszcz wzbogaca się o komórki macierzyste, które posiadają umiejętność dzielenia się w sposób nieograniczony. Wszystkie te procesy przebiegają naturalnie w naszym organizmie, dlatego efekt powiększenia ust jest naturalny i bezpieczny. Sięgają po niego chętnie również osoby, które chcą odmłodzić wygląd, ponieważ wstrzykiwanie tkanki tłuszczowej sprzyja uelastycznieniu skóry, ust oraz okolic warg. 

Do największych zalet tego zabiegu jest jednak całkowity brak powikłań. Naturalny wygląd i długotrwały zadowalający efekt. Powiększanie ust z reguły kojarzy się z efektem sztuczności, którego większość osób chce uniknąć, dlatego metoda tłuszczem jest idealna. Zabieg wystarcza nawet na cztery lata bez konieczności wykonywania korekty. Bezpieczne jest również zwiększenie w razie czego objętości ust. Tłuszcz bowiem naturalnie się wchłania, toteż możliwe jest uzupełnienie nawet 30% objętości bez obawy o jakiekolwiek powikłania.