Blog

piersi jak piłeczki

Piersi jak piłeczki… jak uzyskać taki efekt?

Piersi dla większości kobiet stanowią ważny element ich sylwetki. Nie tylko wielkość, ale również kształt kobiecego biustu jest jednym z głównych czynników wpływających na ich samoocenę i pewność siebie. Wiele Pacjentek, zgłaszających się do chirurga plastycznego z chęcią zmiany wyglądu swoich piersi, pyta o możliwość osiągnięcia rezultatu “piersi jak piłeczki”. Jednak, czy każda kobieta może osiągnąć taki efekt operacji? Od czego to zależy?

Piersi jak piłeczki a indywidualna anatomia piersi

Przed rozważeniem możliwości uzyskania efektu „piłeczek”, warto zrozumieć, że kształt piersi jest w dużej mierze uwarunkowany budową anatomiczną samej tkanki piersiowej oraz strukturami podskórnymi. Niektóre kobiety mogą mieć naturalnie pełniejsze i bardziej zaokrąglone piersi, co ułatwia osiągnięcie tego efektu, podczas gdy inne mają piersi “puste” i rozciągnięte- co może utrudniać osiągnięcie idealnego efektu.

Skóra i elastyczność piersi

Ostateczny efekt operacji piersi zależy również od elastyczności skóry i jej zdolności do dostosowania się do nowego kształtu. Skóra, która jest mniej elastyczna, może utrudniać osiągnięcie efektu „piłeczek”, zwłaszcza u kobiet o wiele większych piersiach lub po ciąży i karmieniu piersią. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że również okres rekonwalescencji po operacji i skrupulatne przestrzeganie zaleceń lekarski, mają niebagatelny wpływ na rezultat zabiegu.

przygotowanie do operacji plastycznej

Efekt „piłeczek” i implanty piersiowe

Najpowszechniejszym i jednocześnie najbardziej skutecznym sposobem na uzyskanie efektu „piersi jak piłeczki” jest plastyka piersi z wykorzystaniem implantów piersiowych. Te elastyczne, odpowiednio dobrane wkłady mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb Pacjentki. Pozwalają na zwiększenie objętości piersi i kształtu w sposób, który pasuje do jej estetycznych upodobań. Oprócz rodzaju, wielkości oraz profilu implantów- parametrem mającym największy wpływ na ostateczny efekt “piłeczek”  jest odpowiedni kształt implantów.

Pacjentki mają do wyboru dwa rodzaje kształtu implantów. Pierwszy z nich to powszechnie stosowane implanty anatomiczne. Mają one kształt zbliżony do gruczołu piersiowego kobiety, czyli łzy. Pozwalają na uzyskanie bardziej naturalnego efektu zabiegu, dzięki lekkiemu opadaniu piersi.

Natomiast drugi rodzaj, czyli implanty okrągłe pozwalają na uzyskanie bardziej spektakularnego efektu. To właśnie one będą odpowiednie dla uzyskania efektu “piersi jak piłeczki”. Implanty okrągłe dają wrażenie pełnych piersi, ponieważ zwiększają ich objętość w dolnej, jak i górnej części.

“Piersi jak piłeczki”? Najważniejsza konsultacja z chirurgiem plastycznym!

Warto mieć świadomość że efekt „piersi- piłeczek” jest bardzo subiektywny. Każda kobieta może nieco inaczej wyobrażać sobie wymarzony rezultat końcowy operacji. Ponadto, implanty piersiowe dobierane są nie tylko na podstawie oczekiwać Pacjentki. Lekarz bierze pod uwagę jeszcze: budowę anatomiczną Pacjentki (szerokość klatki piersiowej, wielkość i budowa piersi, rozstaw piersi tip.), a także styl życia Pacjentki (np. wzmożona aktywność fizyczna).

Dlatego przed podjęciem decyzji o operacji piersi, ważne jest przeprowadzenie konsultacji z doświadczonym chirurgiem plastycznym. Wspólnie z Pacjentką lekarz wybierze najlepszy plan leczenia, który zapewni jak najbardziej satysfakcjonujące rezultaty.

wybór implantu

Podsumowanie

Efekt „piłeczek” w kontekście chirurgii plastycznej piersi jest osiągalny. Zależy jednak od wielu czynników, takich jak anatomia piersi, elastyczność skóry i preferencje estetyczne Pacjentki. Nie każda kobieta będzie w stanie osiągnąć ten efekt, ale doświadczony chirurg plastyczny jest w stanie pomóc Pacjentkom w wyborze najlepszego rozwiązania, które będzie spełniać ich oczekiwania. Kluczowym elementem jest przeprowadzenie konsultacji i indywidualne podejście, do każdej Pacjentki.