Blog

O czym powinieneś wiedzieć, zanim zdecydujesz się na korekcję powiek?

Napięta skóra wokół oczu, brak zmarszczek i efekt świeżego spojrzenia sprawiają, że ludzie wyglądają młodziej i atrakcyjniej. Skóra wokół oczu jest szczególnie cienka i starzeje się znacznie szybciej niż na policzkach, czole czy brodzie. Opadające powieki, „kurze łapki”, i nadmiar skóry pod oczami przynoszą efekt zmęczonej i smutnej twarzy. Czasami, korekcja powiek wystarczy, aby w widoczny sposób odmłodzić całą twarz. Zabieg poprawiający napięcie skóry wokół oczu jest jednak poważną operacją do której pacjent powinien się mentalnie przygotować. O czym powinieneś wiedzieć zanim zdecydujesz się na korekcję powiek?

Doświadczenie chirurga i zaufanie do niego

Jedno z drugim jest często ściśle połączone. Doświadczenie chirurga plastyka w zakresie wykonywania wybranego zabiegu zapewni Ci komfort psychiczny i wiarę w powodzenie operacji. Zawsze warto pytać o doświadczenie i kwalifikacje. Chirurg plastyk z pewnością chętnie opowie Ci o swojej praktyce i przedstawi niezbędne informacje. Wiedza wpływa na zaufanie pacjenta do lekarza, które jest bardzo ważnym elementem w całym procesie. Zaufanie budowane jest także poprzez osobistą komunikację. Czasem doświadczenie i kwalifikacje nie są wystarczające. Pacjent powinien czuć się pewnie i komfortowo w relacji z chirurgiem. Dzięki temu uzyska spokój ducha zarówno przed operacją, jak i po niej.

Korekcja powiek wiąże się z kosztami

Operacje plastyczne nie są refundowane. Każdy zabieg, którego celem jest poprawa wyglądu wiąże się z ponoszeniem kosztów finansowych. Planując poddanie się zabiegowi korekcji, warto sprawdzić ceny i osadzić je w domowym budżecie. Nie szukaj jak najtańszej opcji, bo zaoszczędzisz niewiele, a zbyt „promocyjne” ceny mogą wiązać się z pułapkami. Sprawdź cenniki na wybranych stronach chirurgów i wystrzegaj się dużych obniżek.

Korekcja powiek to wciąż poważna operacja

Korekcja powiek jest zabiegiem chirurgicznym, który pozbawi Cię możliwości pracy oraz wykonywania niektórych codziennych czynności przez kilka, a nawet kilkanaście dni. Choć jest to zabieg dość bezpieczny, jako pacjent powinieneś liczyć się z wystąpieniem niepożądanych powikłań. Przed podjęciem decyzji o operacji, warto zaplanować czas wolny, przygotować mieszkanie na ten czas, zaopatrzyć się w niezbędne jedzenie i poprosić o opiekę kogoś bliskiego. Podczas konsultacji, chirurg plastyk przekaże Ci wszystkie niezbędne informacje.

To wciąż będziesz TY

Celem zabiegu korekcji powiek jest nadanie pacjentowi młodszego wyglądu i efektu świeżego spojrzenia. Obawy, że będziesz wyglądać „dziwnie” lub „inaczej” są nieuzasadnione. To wciąż będziesz Ty, jednak Twój ogólny wizerunek będzie bardziej świeży i młody. Efekt powinien być naturalny czyli wypoczęta, wesoła twarz. Jeśli oczekujesz, że po operacji będziesz wyglądać jak zupełnie inna osoba – prawdopodobnie powinieneś przemyśleć swoją decyzję.

Dotykanie oczu przez kilka tygodni

Pierwsze efekty zabiegu widoczne będą już po kilku dniach. Choć po tym czasie obrzęk oraz zasinienie powinny ustąpić, powinieneś powstrzymać się przed dotykaniem oczu przez kilka tygodni. Aby uniknąć infekcji oraz innych powikłań, przez jakiś czas należy zrezygnować z makijażu oczu oraz noszenia soczewek kontaktowych. Te wskazania warto odnotować sobie jeszcze przed zabiegiem, bo mogą być problematyczne, szczególnie gdy pacjentkami są kobiety.

Na ostateczny efekt trzeba poczekać

Pełen, ostateczny efekt będziesz mógł ocenić dopiero po upływie pół roku. Daj sobie czas i bądź cierpliwy. Pierwsze efekty będą widoczne już po kilku lub kilkunastu dniach, jednak na finalny efekt operacji trzeba poczekać nieco dłużej. Miej to na uwadze i nie popadaj w panikę, gdy w lustrze po kilkunastu dniach nie zobaczysz tego czego oczekiwałeś.