Blog

Modne zabiegi chirurgii plastycznej

Zabiegi chirurgii plastycznej jeszcze do niedawna wywoływały złe emocje oraz były powodem wstydu. Obecnie coraz większa liczba osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, korzysta z skutecznych narzędzi stworzonych do walki z kompleksami dotyczącymi wyglądu.  Sprawdźmy zatem, jakie są najbardziej popularne zabiegi chirurgii plastycznej.

Korekta piersi

Od wielu lat, niezmiennie i na pierwszym miejscu wciąż utrzymuje się korekta piersi jako najmodniejszy zabieg chirurgii plastycznej. Zadbany oraz ładny biust to najważniejszy z atrybutów kobiecości, zarówno w opinii kobiet jak i mężczyzn. Wykonywany zabieg pozwala na powiększenie piersi, ale także umożliwia ich podniesienie. Operację można wykonywać metodami mniej inwazyjnymi za pomocą wstrzyknięcia kwasu hialuronowego lub tłuszczu z innego miejsca na ciele. Jednak istnieje także możliwość zdecydowania się na wszczepienie implantów silikonowych. Druga metoda wykonania zabiegu chirurgii plastycznej  daje pełną gwarancję sukcesu i minimalizuje ryzyko komplikacji. Pomimo tego, że jest bardziej inwazyjna oraz wymaga późniejszej hospitalizacji.

Zmiana kształtu nosa

Drugą pod względem popularnych zabiegów chirurgii plastycznej jest zmiana kształtu nosa. W związku z tym, że nos jest jednym z najbardziej widocznych oraz dominujących elementów składających się na twarz człowieka. Dlatego też piękny i prosty jest pragnieniem każdej kobiety. W ostatnim czasie również coraz więcej mężczyzn decyduje się na poddanie tego typu zabiegowi. Operacji plastyki nosa przeprowadzane są w celu osiągnięcia zadowalających efektów estetycznych lub usunięcia wrodzonych wad nosa. Zalicza się do nich rozszczep jamy nosowej czy poprawa jakości oddychania.

Plastyka powiek jako modny zabieg chirurgii plastycznej

Plastyka powiek zalicza się do grona popularnych zabiegów chirurgii plastycznej i jest bardzo chętnie wykorzystywany w ostatnich czasach. Operacja umożliwia korekcję obwisłych, a także opadających powiek, pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, skóry i zanikających mięśni. Dzięki zabiegowi chirurgii plastycznej tego rodzaju twarz pacjentki wygląda na młodszą, a skóra wokół oczu prezentuje się znacznie estetyczniej. Warto jednak wiedzieć, że korekcja powiek nie pozwala na usunięcie zmarszczek z okolic oczu oraz ciemnych podkówek nad i pod oczami.

Liposukcja

Popularny zabieg chirurgii plastycznej tego rodzaju umożliwia wymodelowania sylwetki za pomocą usunięcia zbędnej tkanki tłuszczowej z określonych partii ciała pacjenta. Dodatkowo, operacja pozwala na pozbycie się niechcianego tłuszczu, na którego nie działają tradycyjne metody leczenia. Do zabiegu mogą zostać zakwalifikowane kobiety, ale również mężczyźni, posiadający odpowiednią wagę ciała, którzy posiadają nadmiar tkanki tłuszczowej w niektórych partiach.

Lifting twarzy jako popularny zabieg chirurgii plastycznej

Kolejny zabieg chirurgii plastycznej to operacja, pozwalająca na redukcję opadającej i marszczącej się tkanki środkowej oraz dolnej części twarzy i szyi. Ważne jest, że zabieg nie wpływa na pozbycie się zmarszczek wokół oczu i ust. Lifting pomaga osobom, które mają problem ze znacznym pojawieniem się zmarszczek i opadającą skórą twarzy, ale także pozwala na zatrzymanie procesów starzenia się skóry.

Podsumowanie

Popularne zabiegi chirurgii plastycznej stają się coraz bardziej powszechne i z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na ich przeprowadzenie. Operacje tego rodzaju są w pełni bezpieczne i posiadają niski współczynnik ryzyka oraz powikłań pozabiegowych. Najczęściej odbywają się w systemie chirurgii jednego dnia, co pozwala na przeprowadzenie zabiegu i wypuszczenie pacjenta do domu tego samego dnia.