Blog

Modelowanie łydek – metody

Wielkimi krokami zbliża się lato, czyli pora, podczas której mamy okazję zaprezentować nasze ciało w bikini. Co więcej, często i chętnie odsłaniamy wtedy nogi – czy to podczas wakacyjnych podróży, czy w czasie załatwiania codziennych spraw na mieście. Warto zatem zadbać o ich wygląd. Niestety nie wszystkie mankamenty można usunąć ćwiczeniami i dietą. Poniżej przedstawiamy skuteczne metody modelowania łydek, które znacząco wpływają na wygląd naszych nóg.

Modelowanie łydek za pomocą toksyny botulinowej

Toksyna botulinowa bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku osób z nadmiernie rozwiniętymi mięśniami łydek, o ile oczywiście nie jest to zamierzonym rezultatem treningów. Preparat aplikuje się w mięsień, dzięki czemu łydka już po kilku dniach staje się widocznie wygładzona i smuklejsza. Efekt zabiegu utrzymuje się przeważnie od 6 do 8 miesięcy. Decydując się na modelowanie łydek toksyną botulinową, należy jednak brać pod uwagę możliwość wystąpienia reakcji alergicznej.

 Zabieg liposukcji łydek

Osoby, w przypadku których nadmiar tkanki tłuszczowej odkłada się na łydkach w sposób nieproporcjonalny do reszty ciała, powinny rozważyć zabieg liposukcji łydek. Modelowanie łydek tą metodą polega na usunięciu nadmiaru znajdującej się na nich tkanki tłuszczowej, dzięki czemu nabiorą one zgrabnego kształtu.

Liposukcja łydek, w zależności od ilości nagromadzonego tłuszczu oraz oczekiwanych rezultatów, może być przeprowadzona jedną z kilku technik. Pozwala ona osiągnąć trwały efekt, który tuż po zabiegu może być jednak słabo widoczny, z uwagi na opuchliznę.  Decydując się na modelowanie łydek tą metodą, należy pamiętać, że liposukcja wiąże się ryzykiem wystąpienia zatoru tłuszczowego, który może ujawnić się nawet kilka tygodni po zabiegu.

Modelowanie łydek kwasem hialuronowym oraz tkanką tłuszczową

Defektem łydek mogą być również mało estetyczne blizny, powstające na skutek różnego typu urazów i związanych z nimi operacji. Choć nie jest możliwe całkowite usunięcie blizny, można znacznie zmniejszyć ich widoczność. Dobrze sprawdzą się tu takie metody jak  iniekcja kwasu hialuronowego. Tę substancję zaleca się w przypadku zapadniętych blizn, jako że uzupełnia ona ubytek w tkankach.

Można zastosować go również celem ogólnej poprawy wyglądu łydek. Wadą tej metody jest to, że efekt nie należy do trwałych, ponieważ kwas hialuronowy wchłania się po upływie mniej więcej roku. Modelowanie łydek można wykonać również z zastosowaniem tkanki tłuszczowej, którą najpierw pobiera się z innej części ciała, a następnie odpowiednio przygotowaną wszczepia w łydkę. Efekty są widoczne od razu po zabiegu, jednak należy liczyć się niewielką blizną w miejscu pobrania tkanki tłuszczowej.