Blog

relaksujący masaż Kobido

Masaż Kobido- ukojenie dla ciała i duszy

Masaż Kobido jest często określany niechirurgicznym liftingiem twarzy. Jest to ostatnimi latami bardzo popularny, wywodzący się z tradycyjnych chińskich założeń medycznych masaż. Ma charakter manualnego, bardzo intensywnego zabiegu, który działa na głębokie struktury skóry. Dzięki niemu skóra staje się mocniejsza, a ponieważ działamy na nią głębiej, możemy ją również intensywniej odżywić, dzięki składnikom aktywnym zawartym w kosmetykach użytych do masażu.

Jak wygląda zabieg Kobido?

Jest to zaawansowana metoda masażu, która obejmuje wiele, złożonych technik manualnych. Dzięki temu masaż dociera w głąb skóry i oddziałuje na mięśnie. Masaż jest kombinacją wielu tradycyjnych metod i technik ruchów ręki, a ich główną cechą jest szybkość.

Masaż Kobido złożony jest z kilku następujących po sobie etapów. Każdy z nich polega na szybkich i intensywnych ruchach, które mogą na początku wywoływać odczucia dyskomfortu lub delikatnego bólu. Głównym założeniem masażu Kobido jest pobudzenie poszczególnych obszarów na twarzy w sposób w pełni bezpieczny i bezinwazyjny.

Pierwszy etap zabiegu ma na celu zniwelowanie wszelkich napięć mięśniowych okolic twarzy i karku. W efekcie pomaga wygładzić drobne zmarszczki mimiczne i subtelne oznaki starzenia się skóry. Następnym etapem jest relaksacja, która rozluźnia napięte mięśnie na skutek zgromadzonych w ciele emocji. Masaż Kobido pobudza krążenie, co poprawia koloryt skóry twarzy, nadaje jej promiennego i młodego wyglądu. Szybkie ruchy ręki pobudzają także przepływ limfy, a to skutkuje zmniejszeniem opuchlizny i cieni pod oczami.

Główna część masażu to etap liftingujący. To wtedy może pojawić się dyskomfort, ponieważ skóra jest pocierana i delikatnie podszczypywana palcami osoby wykonującej zabieg. Naskórek się rozgrzewa przez zwiększony przepływ krwi, a skóra się unosi. Specjalnie dobrane ruchy pobudzają komórki skóry do produkcji substancji (przede wszystkim kolagenu i elastyny)  odbudowujących i regenerujących skórę twarzy i dekoltu.

relaksujący masaż Kobido

Masaż Kobido- ukojenie nie tylko dla twarzy

Zabieg Kobido obejmuje nie tylko masaż twarzy, ale również karku. Dzięki temu osiąga się efekt odprężenia i redukcji sztywności związanej z długotrwałą pracą przed komputerem lub utrzymywaniem jednej pozycji. Osoby regularnie poddające się zabiegowi Kobido często zauważają poprawę nie tylko swojego wyglądu, ale także samopoczucia. Osoby te lepiej śpią, doświadczają zmniejszenia bólów głowy i oczu spowodowanych napięciem. Wiele osób zauważa nawet poprawę wzroku, co może wynikać z rozluźnienia mięśni wokół oczu.

masowanie karku podczas masażu Kobido

Masaż Kobido- ile zabiegów należy wykonać?

W Japonii i krajach Azji pielęgnacja skóry czy zabiegi nie są dobierane do wieku metrykalnego osoby, tylko do stanu jej cery. Specjalista podczas pierwszego zabiegu indywidualnie ocenia, ile sesji będzie potrzebnych do uzyskania żądanego efektu. Na ogół w pierwszym miesiącu zalecane jest wykonywanie masażu raz w tygodniu. Następnie warto pomyśleć o zabiegach podtrzymujących efekty, zwykle 1- 2 razy w miesiącu.

Trwałe efekty liftingu, odżywienia skóry i wygładzenia zmarszczek będą pojawiały się po każdym kolejnym masażu, jednak ważna jest regularność i pozwolenie skórze i głębszym tkankom na „odpoczynek” pomiędzy sesjami.

Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegu Kobido?

Z uwagi na fakt, iż masaż Kobido jest w pełni bezpieczny i nieinwazyjny lista przeciwwskazań do jego wykonania jest bardzo skromna. Specjaliści nie zalecają wykonywania go w sytuacji:

  • ostrych stanów zapalnych organizmu, skóry,
  • ekstrakcji zębów, stanach ropnych okołozębowych,
  • do 4 tygodni po zastosowaniu wypełniaczy, botox – 2 tygodni, nici PDO – do 6 miesięcy,
  • po zabiegach laserowych oraz mezoterapii zaraz po zaniku stanu zapalnego.