Blog

Lifting ust- co powinnaś wiedzieć?

piękne usta po liftingu ust

Nie musisz być na bieżąco w trendach dotyczących zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej aby wiedzieć, że zabiegi dotyczące ust są jednymi z najchętniej wybieranych. Lifting ust skupia się na podniesieniu i uwydatnieniu górnej wargi, co nadaje twarzy bardziej harmonijny i estetyczny wygląd. Zastanawiasz się nad trwałą zmianą wyglądu ust? Sprawdź co powinnaś wiedzieć!

Wskazania do liftingu ust

Lifting ust rekomendowany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom w przypadku:

  • Opadania górnej wargi, które może wynikać z naturalnego procesu starzenia się lub wrodzonych defektów.
  • Chęci poprawy proporcji warg.
  • Uzyskania bardziej widocznego i pełniejszego konturu ust.
  • Zwiększenia czerwieni wargowej.

asymetria ust

Lifting ust- metody zabiegowe

Istnieje kilka metod liftingu ust, a wybór odpowiedniej zależy od indywidualnych potrzeb i predyspozycji pacjenta.

Klasyczny Lip Lift

Zadaniem lip lift jest skrócenie odległości pomiędzy nasadą nosa a górną wargą. Poprzez podciągnięcie skóry, górna warga delikatnie się wywija, a czerwień wargowa jest bardziej wyeksponowana. Blizna umiejscowiona jest u podstawy nosa, w miejscu fizjologicznego załamania skóry, co czyni ją marginalnie widoczną. Lip lift wykonuje się różnymi technikami nacięć, w zależności od celu- metodą nacięcia w kształcie wąsów lub rogów oraz Włoski Lip Lift polegający na dwóch krótkich nacięciach pod nozdrzami.

Corner Lip Lift

Celem zabiegu jest podniesienie opadających kącików ust, dzięki czemu twarz nabiera pogodniejszego, młodszego wyrazu. Nacięcia wykonywane są w zewnętrznych kącikach ust.

Korium

Metoda ta wykorzystuje autologiczny przeszczep tkanek własnych pacjenta (zazwyczaj skóra i tkanka podskórna) w celu zwiększenia objętości i podniesienia ust.

Lifting ust- przebieg zabiegu

Lifting ust zazwyczaj wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, choć w niektórych przypadkach można zastosować znieczulenie ogólne. Zabieg trwa od 30 do 60 minut, w zależności od wybranej metody i zakresu korekty.

Podczas zabiegu chirurg wykonuje precyzyjne nacięcia w okolicy nosa lub kącików ust (w zależności od metody), usuwa nadmiar skóry i modeluje tkanki w taki sposób, aby uzyskać pożądany efekt podniesienia wargi. Nacięcia są następnie starannie zszywane, minimalizując widoczność blizn. Okres rekonwalescencji po zabiegu to od 5 do 7 dni i po tym czasie najczęściej zdejmowane są już szwy.

Efekty i trwałość zabiegu

Efekty liftingu ust są widoczne niemal natychmiast po zabiegu, chociaż ostateczny rezultat można ocenić po kilku tygodniach, gdy zniknie obrzęk i siniaki. Lifting ust daje trwałe efekty, aczkolwiek proces starzenia się skóry będzie kontynuowany, co może wymagać niekiedy dodatkowych zabiegów w przyszłości, aby utrzymać optymalny wygląd.

usta po liftingu

Przeciwwskazania do zabiegu liftingu ust

Należy mieć świadomość, że nie każdy pacjent jest idealnym kandydatem do liftingu ust. Dlatego przed, każdą ingerencją chirurgiczną wymagana jest konsultacja lekarska ze specjalistą chirurgii plastycznej. Zabieg nie jest rekomendowany dla pacjentów, którzy zmagają się z:

  • Chorobami autoimmunologicznymi.
  • Zaburzeniami krzepnięcia krwi.
  • Aktywnymi infekcjami skórnymi w okolicy ust.
  • Skłonnością do tworzenia się blizn przerostowych (keloidów, bliznowców).

Lifting ust- podsumowanie

Lifting ust to skuteczna metoda poprawy wyglądu ust i twarzy, która może znacząco wpłynąć na Twoje samopoczucie i pewność siebie. Ważne jest, aby przed podjęciem decyzji skonsultować się z doświadczonym chirurgiem plastycznym, który oceni Twoje indywidualne potrzeby i pomoże wybrać najlepszą metodę zabiegu.

Podobne wpisy