Blog

Co zrobić ze złamanym paznokciem?

Co zrobić, kiedy paznokieć niefortunnie się złamie i zniszczy cały manicure? Złamany paznokieć to nie koniec świata. Są na to sposoby, nawet takie, które nie wymagają wizyty w gabinecie kosmetycznym. Każda z pań, która dba o długie i piękne paznokcie z pewnością wie, co to znaczy, gdy jeden z nich zostanie złamany u podstaw. Przy długich paznokciach pęknięcia występują niejednokrotnie na tyle głęboko, że bez uszkodzenia skóry palca, nie uda się obciąć całości płytki. Przedstawiamy sposoby na złamany paznokieć!

Wzmocnienie i doklejenie

Jeśli naturalny paznokieć pęknie lub się nadłamie, ale nie złamie całkiem, możemy go uratować naklejając specjalną łatkę. Ten sposób na złamany paznokieć wymaga zastosowania:

  • torebki ekspresowej,
  • kleju do tipsów lub super glue,
  • pęsety
  • drobnoziarnistego pilniczka do paznokci

Z torebki należy wyciąć niewielką łatkę, odpowiadającą wielkości pęknięcia paznokcia. Za pomocą pęsety na skrawek torebki trzeba nałożyć klej i przykleić do oczyszczonego miejsca uszkodzenia. Torebkę należy przykleić uważnie oraz bardzo dokładnie, aby nie odstawała i nie marszczyła się. Po dokładnym wyschnięciu kleju, powierzchnię należy delikatnie wygładzić pilniczkiem na tyle, na ile to możliwe. Tak załatany paznokieć można normalnie pomalować.

Lakier hybrydowy

W sytuacjach awaryjnych istnieje jednak pewien sposób, dzięki któremu można uratować złamany paznokieć za pomocą lakieru hybrydowego. Potrzebne będą:

  • forma do przedłużania
  • lakierożel wzmacniający typu reinforcement

Po starannym nałożeniu i utwardzeniu bazy pod hybrydę, pod złamany paznokieć podkładamy odpowiednią formę. Na nią natomiast na styku paznokcia oraz na paznokieć nakładamy żel wzmacniający, a następnie utwardzamy. Czynności powtarzamy do czasu aż osiągniemy pożądaną grubość przedłużenia.

Sposób na złamany paznokieć tego typu obejmuje ręczne opiłowanie przedłużonego paznokcia za pomocą pilniczka w celu nadania mu kształtu zbliżonego do pozostałych paznokci. Rozwiązanie zalicza się do awaryjnych, ponieważ samo piłowanie jest dość czasochłonne, jak i wymaga wysiłku.

Profesjonalna rekonstrukcja złamanego paznokcia

Jeśli natomiast zależy nam na trwałej oraz skutecznej rekonstrukcji złamanego paznokcia, warto przemyśleć zastosowanie takich metod jak żel czy akryl. Dzięki temu uzyskamy długie, piękne i z pewnością trwałe paznokcie. Za pomocą żelu można z powodzeniem przedłużyć lub uzupełnić tylko jeden paznokieć, natomiast po przedłużeniu wystarczy mu pozwolić odrosnąć pod powłoką żelową. Metoda żelowa jest szczególnie polecana osobom po przebytej chorobie czy zabiegach w celu rekonstrukcji paznokci. Wystarczy nawet niewielki fragment złamanego paznokcia, aby żel miał możliwość zaczepienia i trwałej rekonstrukcji. Na rynku istnieją również żele, które umożliwiają stosowanie na miejsca chorobowe, nawet w czasie trwania choroby.

Zastosowanie akrylu to kolejny sposób na złamany paznokieć. Wymaga jednak skorzystania z usług doświadczonej manicurzystki. Skuteczność akrylu widoczna jest wtedy, kiedy na paznokieć nałożona jest gruba jego warstwa. Z tego powodu lepiej jest przedłużać wszystkie paznokcie na raz, aby nie były widoczne dysproporcje.

Podsumowanie

Jak widać, złamany paznokieć to nie koniec świata. Dzięki skutecznym i szybkim sposobom na złamany paznokieć istnieje możliwość estetycznego zrekonstruowania płytki, nawet bez konieczności wizyty u kosmetologa.