Blog

3 pytania, których obawiasz się zadać swojemu chirurgowi!

pytanie do chirurga

Istnieją takie pytania, których obawiamy lub wstydzimy się zadać swojemu chirurgowi plastycznymi. Odpowiedzi na nie szukamy najczęściej w wątpliwych źródłach wiedzy, jak fora internetowe, czy w mało zorientowanych opiniach znajomych. Jednak warto brać pod uwagę jedynie odpowiedź specjalistów chirurgii plastycznej, którzy posiadają w danym temacie nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również wieloletnie doświadczenie praktyczne. Pytanie do chirurga- o co najczęściej chcą zapytać Pacjentki swoich chirurgów, ale się tego obawiają?

Pytanie do chirurga- jak zachowują się implanty po śmierci?

Obojętne urządzenia, takie jak implanty piersi i zastępcze biodra, zwykle nie podlegają usunięciu po śmierci. Wynika to z faktu, że nie ma ku temu ważnego powodu i stanowią niewielkie zagrożenie dla środowiska. Jest więc prawdopodobne, że archeolodzy przyszłych stuleci odkryją osobliwe przedmioty w grobach tysiącletnich zmarłych: silikonowe implanty, plastikowe zęby, czy…rzeźbione metalowe kości.

Implanty wykonane z materiałów niemetalowych, takie jak implanty piersi lub inne neutralne implanty kosmetyczne, nie są usuwane również przed kremacją. Są one wykonane z plastiku, silikonu, soli fizjologicznej itp., które spalają się jak materia organiczna.

pytanie do chirurga

Pytanie do chirurga- co, jeżeli w wieku 70. lat będę chciała usunąć implanty?

Faktem jest, iż wraz z wiekiem mogą zmieniać się nasze preferencje co do wyglądu i stylu życia. Co było atrakcyjne i odpowiednie w młodszych latach, może przestawać być takie samo w starszym wieku. Ponadto, w wieku ok. 70. lat skóra, ze względu na postępujące z wiekiem ubytki tkanki podskórnej traci swoją jędrność i elastyczność- również na biuście. Może to sprawić, że zoperowany w młodości biust nie wygląda już tak atrakcyjnie, a implanty nadają wrażenie mało naturalnych piersi.

Czy usunięcie implantów piersiowych w wieku 70. lat jest możliwe? Tak, usuwanie implantów piersi w wieku 70 lat jest możliwe. Nie ma określonego wieku, w którym operacja nie jest już możliwa. Kluczową kwestią jest ocena ogólnego stanu zdrowia pacjentki i określenie, czy ryzyko związane z zabiegiem jest akceptowalne. Warto pamiętać, że każda operacja niesie ze sobą pewne możliwości powikłań okołooperacyjnych. Jednak odpowiednie przygotowanie, doświadczenie chirurga plastycznego i współpraca z zespołem medycznym mogą znacząco zmniejszyć to ryzyko.

starsza kobieta

Pytanie do chirurga- czy efekty labioplastyki zostaną ze mną na całe życie?

Labioplastyka to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, który ma na celu zmianę kształtu warg sromowych. Wykonywany jest z różnych przyczyn, w tym z powodu dyskomfortu na co dzień i podczas aktywności seksualnych, zaburzenia estetyki, czy problemów z utrzymaniem higieny tych miejsc. Operacja może istotnie poprawić jakość życia pacjentek, ale czy osiągnięte efekty pozostaną do końca życia?

labioplastyka

Należy mieć świadomość, że nasze ciało naturalnie zmienia się wraz z upływem czasu. Również w przypadku warg sromowych można spodziewać się, po latach, utraty elastyczności i jędrności skóry. Ponadto, hormonalne zmiany, takie jak menopauza i określone terapie, mogą wpłynąć niekorzystnie na wygląd intymnych obszarów ciała kobiety.

Tak więc, efekty labioplastyki nie są wieczne, ponieważ ciało podlega naturalnym zmianom związanych z wiekiem. Jednak wiele pacjentek doświadcza długotrwałych korzyści z tego zabiegu. Dzięki niemu kobieta ma możliwość uzyskania pożądanego wyglądu miejsc intymnych, a jednocześnie odzyskania komfortu życia codziennego i satysfakcji z aktywności seksualnych.

Podobne wpisy