Usuwanie znamion, brodawek, guzków skórnych i tkanki podskórnej

Zmiany skórne, takie jak znamiona barwnikowe, guzki skórne, tłuszczaki lub brodawki, to nie tylko problem natury medycznej, ale także estetycznej. Chirurgiczne usunięcie tego typu zmian jest skutecznym sposobem leczenia oraz poprawy wyglądu.

Wskazania do zabiegu

Łagodne zmiany skórne takie jak:

  • znamiona barwnikowe
  • brodawki
  • tłuszczaki
  • kaszaki
  • torbiele
  • włókniaki

A także wszelkie zmiany skórne wynikłe z predyspozycji genetycznych, ekspozycji na słońce, wieku lub charakteru pracy zawodowej.

Wskazania do usunięcia zmian mogą wynikać z przyczyn estetycznych lub medycznych.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg usunięcia zmian skórnych zawsze poprzedzony jest konsultacją. Lekarz ustala charakter zmiany na podstawie badania klinicznego, a w określonych przypadkach może zalecić dodatkowe badanie np. dermatoskopię. Usunięcie zmiany polega na chirurgicznym wycięciu zmiany wraz z marginesem tkanek zdrowych. Wycięta zmiana poddawana jest badaniu histopatologicznemu, które określa czy zmiana miała charakter nowotworu złośliwego i czy w całości została wycięta. Czas zabiegu to kilkanaście, kilkadziesiąt minut.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu pacjent może natychmiast wrócić do codziennych zajęć. W czasie gojenia się zmian należy pamiętać o regularnej zmianie opatrunków oraz przestrzegać zaleconej higieny. Blizny należy chronić przed promieniowaniem słonecznym przez co najmniej pół roku od usunięcia zmian. Pacjent może otrzymać indywidualne wskazania, w zależności od charakteru usuniętej zmiany oraz jej umiejscowienia. Na kilkanaście dni po zabiegu ustalana jest wizyta kontrolna.

Efekt zabiegu

Usunięcie zmiany skórnej, w miejscu w którym pozostaje niewielka blizna. Całkowita likwidacja znamienia jest najlepszym sposobem leczenia. Usunięcie zmian ze względów estetycznych ma również wymiar psychologiczny i poprawia samopoczucie pacjenta, zwłaszcza wtedy, kiedy zmiana znajdowała się w widocznym miejscu lub drażnionym.

Telefon do gabinetu:

601 932 874

 

Zadzwoń jeszcze dzisiaj i umów się na konsultację. Chirurg plastyk – Zbigniew Łucki po obejrzeniu miejsca, które ma być skorygowane oraz po przeprowadzeniu wywiadu z decyduje o tym czy zabieg może być wykonany bezpośrednio od ręki, czy też konieczne będą dodatkowe badania.