Powiększanie ust

Celem zabiegu powiększenia ust jest nadanie wargom pełniejszego kształtu oraz korekta konturu. Powiększenie ust może być przeprowadzone zarówno u osób młodych jak i dojrzałych, u których z wiekiem zmienił się kształt warg. Efekty zabiegu są długotrwałe.

Wskazania do zabiegu

Zabiegowi najczęściej poddają się kobiety pragnące mieć większe, pełniejsze i bardziej „kuszące” usta. Wskazaniem jest także poprawienie konturu warg, który z powodu urazów lub wieku nie jest wystarczająco harmonijny. Zabieg powiększania ust korzystnie wpływa również na zmarszczki znajdujące się wokół nich i skutecznie koryguje opadające kąciki.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg powiększenia ust wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Na życzenie pacjentki i w uzasadnionych przypadkach może być to znieczulenie ogólne, dożylne. Lekarz chirurg pobiera z okolicy nadłonowej lub fałdu pośladkowego niewielki pasek skóry właściwej oraz tkanki tłuszczowej (przeszczep koriowy). Następnie pobrany materiał jest umiejscawiany w wargach poprzez małe nacięcia w kącikach ust. Cały zabieg trwa od 1 do 2 godzin. Przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego, pacjentka bezpośrednio po zabiegu może wrócić do domu.

Efekt zabiegu

Rezultatem zabiegu są pełne i kształtne usta, wyraźnie podniesione kącik oraz wygładzone zmarszczki wokół ust. Zaletą tego zabiegu z pewnością jest trwałość efektów, które utrzymują się wiele lat oraz użycie materiału własnopochodnego.

Jak długo trwa rekonwalescencja?

Przez kilka pierwszych dni może utrzymywać się opuchlizna i obrzęk w okolicy ust.  W tym czasie należy prowadzić oszczędny tryb życia, dbać o higienę jamy ustnej i w razie potrzeby przyjmować leki przeciwbólowe. Zazwyczaj po 3-4 dniach obrzęk oraz nadwrażliwość na dotyk mijają, dlatego można wrócić do aktywności zawodowej.

Zalety zabiegu

Powiększanie ust jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Wymodelowane i pełne usta mogą w znaczny sposób wpłynąć na wygląd całej twarzy i nadać jej ładniejszych proporcji. Trwałe powiększenie ust to komfort na wiele lat bez potrzeby jego ponawiania.

Przed zabiegiem powiększania ust

Przed zabiegiem powiększania ust trzeba stosować się do zaleceń lekarza. Najczęściej jest to zaprzestanie palenia papierosów co najmniej kilka dni przed zabiegiem oraz odstawienie leków zmieniających krzepliwość krwi. Czasem lekarz może zlecić wykonanie dodatkowych badań.

Przeciwwskazania do zabiegu

Do najczęstszych przeciwwskazań przy zabiegu trwałego powiększenia ust należą:

  • ciąża oraz okres karmienia piersią
  • nowotwory
  • czynne choroby autoimunologiczne
  • infekcje ogólne jak i miejscowe – opryszczka

Telefon do gabinetu:

601 932 874

 

O przeprowadzeniu zabiegu decyduje lekarz po konsultacji z pacjentką. Zadzwoń do nas, umów się na konsultację i dowiedz się więcej szczegółów na temat zabiegu powiększania ust.