Lifting czoła

Chirurgiczny lifting czoła to zabieg mający na celu podniesienie opadających brwi, a przez to poprawę wyglądu okolic oczu oraz wygładzenia zmarszczek na czole. Zabieg poprawia ogólny wygląd twarzy i przywraca jej młodzieńczą gładkość.

Jakie są wskazania do zabiegu?

  • opadające brwi
  • wygładzenie zmarszczek poziomych
  • wygładzenie zmarszczki pionowej pomiędzy brwiami

Chirurgiczny lifting twarzy przeprowadza się najczęściej u pacjentów powyżej 40 roku życia, gdzie skóra straciła swoją sprężystość, co powoduje powstanie zmarszczek i bruzd oraz opadanie łuków brwiowych. Pacjenci powyżej 70 roku życia również mogą poddać się temu zabiegowi, o ile stan ogólny ich zdrowia jest dobry – rozległemu, a w przypadku istnienia ograniczeń zdrowotnych – w ograniczonym zakresie w znieczuleniu miejscowym.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Jest to metoda operacyjna polegająca na wykonaniu nacięcia w obrębie skóry owłosionej głowy.  Czas pobytu w klinice po operacji to 1 doba. Przez okres około 7 dni pacjent utrzymuje opatrunki. Szwy ściągane są pomiędzy 5 a 9 dobą po zabiegu. Po tym czasie pacjent może już wrócić do codziennych zajęć i normalnej aktywności.

Efekty zabiegu

Lifting czoła, to doskonały sposób na odmłodzenie dla osób, które mają problem ze zmarszczkami na czole oraz opadającymi brwiami. Po dwóch tygodniach czoło jest gładkie i wygląda normalnie. Ostateczny efekt zabiegu można ocenić po 6 miesiącach po operacji. Rezultat zabiegu jest długotrwały, utrzymuje się kilka lat.

Przed operacją

Podczas konsultacji lekarz informuje indywidualnie pacjenta o wskazaniach przed operacją. Najczęściej sugeruje zaprzestania palenia papierosów na co najmniej kilkanaście dni przed zabiegiem oraz odstawienie leków zaburzających krzepliwość krwi. Na co najmniej 6 godzin przed zabiegiem nie należy jeść i pić.

Po operacji

Przez pierwsze 10 dni należy prowadzić oszczędny tryb życia, natłuszczać i nawilżać blizny zgodnie ze wskazaniami lekarza oraz w razie potrzeby przyjmować leki przeciwbólowe. W tym czasie lekarz wyznacza terminy kontroli lekarskiej. Po 10 dniach można wrócić do codziennego, normalnego funkcjonowania, jednak przez miesiąc należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego.

Ryzyko powikłań

Jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego, mogą wystąpić powikłania. Może być to krwiak lub czasowe zaburzenia czucia operowanej okolicy. Rzadko dochodzi do niewłaściwego położenia brwi.

Przeciwwskazania do zabiegu

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • niewyrównana cukrzyca
  • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze
  • anemia
  • nowotwór i terapia antynowotworowa
  • infekcje ropne operowanej okolicy

Telefon do gabinetu:

601 932 874

 

Decyzję o przeprowadzeniu zabiegu podejmuje lekarz chirurg po wcześniejszej konsultacji z pacjentem. Skontaktuj się z nami już dzisiaj i umów na konsultacje. Doktor Łucki pozna Twoje oczekiwania odnośnie liftingu czoła i odpowie na każde pytanie dotyczące operacji.