Blog

Powiększanie ust – czy jesteś dobrą kandydatką?

Powiększanie ust to zabieg kosmetyczny, który pozwala na uzyskanie bardziej pełniejszych, a przy tym bardziej ponętniejszych ust. Zabieg wykonuje się najczęściej za pomocą wstrzyknięcia pod skórę kwasu hialuronowego, dzięki któremu uzyskujemy pożądany efekt. Celem zabiegu jest uzyskanie odpowiedniego modelu ust, a także głębokie nawilżenie, które daje procedura. Dzisiaj przedstawiamy powody, dla których wiele kobiet decyduje się na powiększanie ust, a także wskazania do zabiegu dla kandydatek.

Powiększanie ust – kiedy warto się zdecydować?

Powodów do poddania się zabiegów powiększania ust może być wiele. Zazwyczaj zabieg wykonuje się ze względu na pobudki czysto estetyczne, ale również i pielęgnacyjne. Jednym z powodów, dla którego warto wybrać się na powiększanie ust jest niedobór kwasu hialuronowego w naszym organizmie, co skutkuje nieodpowiednim nawilżeniem. Ze względu na to usta zaczynają wiotczeć i tracić swoją objętość, a także wcześniejszy, pełniejszy kształt.

Podczas zabiegu tkanki zostają odpowiednio nawodnione, dzięki co przekłada się na znaczną poprawę wyglądu ust. Kolejnym powodem, dla którego pacjentki decydują się na zabieg, jest z pewnością asymetria ust. Często panie posiadają wrodzoną asymetrię ust, przez co ich samopoczucie i zadowolenie z siebie znacznie spada. Zabieg powiększania ust pozwala również na ich odpowiednie wymodelowanie.

Wskazania – powiększanie ust

Zastosowanie kwasu hialuronowego podczas zabiegu pozwala na uzyskanie bardzo naturalnego efektu. Składnik pełni istotną rolę w funkcjonowaniu naszego organizmu. Odpowiada za utrzymanie w dobrym stanie stawów oraz skóry. Dodatkowa substancja w odpowiedni sposób nawilża, a także uelastycznia skórę. Kremy z kwasem hialuronowym sprawiają, że skóra wygląda na młodszą i zdrowszą, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Kwas hialuronowy ma wpływ na budowę włókien kolagenu i elastyny. Powiększanie ust kwasem hialuronowym przyczynia się do odmłodzenia wyglądu twarzy. Przywraca im dawną jędrność.

Do najważniejszych wskazań do zabiegu powiększania ust zalicza się:

  • chęć wymodelowania ust,
  • poprawa jędrności ust,
  • poprawa konturu ust,
  • chęć powiększenia zbyt wąskich ust.

Pamiętajmy, że zabieg wymaga również odpowiedniej rekonwalescencji, a także zawiera przeciwskazania, według których niektóre osoby nie mogę poddać się powiększaniu ust. Przed zabiegiem każda z pacjentek przechodzi również szczegółową konsultację lekarską, podczas której lekarz może doradzić lub odradzić zastosowanie zabiegu.