Blog

Korekcja nosa u mężczyzn

Nos jest jednym z najbardziej charakterystycznych elementów twojej twarzy, a jeśli jesteś niezadowolony z jego kształtu, wielkości lub symetrii, może to mieć negatywny wpływ nie tylko na twój wygląd, ale także na twoje samopoczucie. Korekcja nosa u mężczyzn najczęściej odbywa się z powodu braku pewności siebie czy nadmiernej nieśmiałości. Dlatego też coraz więcej panów decyduje się na plastykę nosa.

Powody korekcji nosa u mężczyzn:

  • wrodzona deformacja,
  • garb nosowy,
  • dip lub depresja wzdłuż sklepienia nosa,
  • asymetria i estetyka płata nosowego,
  • zmniejszony lub powiększony rozmiar,
  • szerokość kości nosowej,
  • uraz po wypadku.

Korekcja nosa u mężczyzn

Dzięki plastyce nosa u mężczyzn, nos odpowiednio uzupełnia policzki, podbródek, oczy i inne rysy twarzy. Wykazano, że zabieg plastyczny nosa pomaga mężczyznom poprawić symetrię twarzy, poprawić kształt i rozmiar nosa, zminimalizować pojawienie się niedoskonałości na grzbiecie nosa i wyeliminować „bulwiasty czubek nosa”.

Korekcja nosa u mężczyzn jest złożoną procedurą i jako taka powinna być wykonywana przez eksperta. W ten sposób mężczyźni mogą uzyskać kompleksowe wsparcie podczas operacji nosa i mieć pewność, że osiągną pożądane rezultaty leczenia.

W jaki sposób męska chirurgia plastyczna maskulizuje nos?

Korekcja nosa u mężczyzn dotyczy unikalnych cech twarzy mężczyzn. Jest to kompleksowa chirurgia plastyczna twarzy, która pomaga pacjentowi maskulinizować nos w celu poprawy wyglądu twarzy.

Męski nos zwykle ma wydatny, prosty mostek i końcówkę nosową, która wystaje pod kątem 90 stopni między nosem a górną wargą. Dla porównania, żeński nos często ma miękki mostek i kąt rozwarty z górną wargą.

Ponadto w wielu przypadkach nos mężczyzny ma wyższy mostek i jest szerszy niż nos kobiety. Nos mężczyzny ma na ogół większą projekcję końcówki niż nos kobiety.

Korekcja nosa u mężczyzn jest dostosowywana do rysów twarzy mężczyzny. Zapewnia pacjentowi korzyści z estetycznego nosa, który promuje idealny męski wygląd.

Czym różni się korekcja nosa u mężczyzn od plastyki dla kobiet?

Chociaż procedury plastyki nosa u kobiet i mężczyzn są podobne, cele estetyczne związane z tymi operacjami są różne. Mężczyźni często przechodzą operację plastyki nosa w celu wyprostowania mostka nosowego i zwiększenia szerokości do połowy nosa. Dla porównania, kobiety często przechodzą operację nosa, aby go zwęzić lub zmniejszyć, a także pozbyć się opadającej końcówki.