Plastyka ud

Uda to często obszar problematyczny u kobiet. To w tej okolicy dość często odkłada się tkanka tłuszczowa, która nawet przy intensywnych ćwiczeniach, nie redukuje się w takim samym tempie jak w innych miejscach na ciele. Plastyka ud to zabieg, którego celem jest usunięcie nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienie i wysmuklenie ud.

Wskazania do zabiegu plastyki ud

Kandydatkami do plastyki ud są kobiety, które pomimo ćwiczeń i diety wciąż mają problem z nadmiarem tkanki tłuszczowej oraz nadmiarem skóry w okolicy ud. Zabieg może pomóc także osobom, które na skutek utraty większej ilości kilogramów, borykają się z nadmiarem obwisłej skóry.

Jak wygląda operacja plastyki ud?

Zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską, podczas której pacjentka otrzymuje informacje o przebiegu operacji, znieczuleniu, ewentualnym ryzyku powikłań oraz spodziewanych efektach. Zależnie od indywidualnych przypadków, zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Lekarz chirurg wykonuje cięcie w okolicy pachwiny oraz wewnętrznej części ud i usuwa nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej. Po założeniu szwów nakładane jest specjalne ubranie uciskające, które powinno być noszone przez około 3 tygodnie. Szwy usuwane są około 7 lub 10 doby od zabiegu. Operacja trwa około 2 godzin. Pacjentka pozostaje w gabinecie przez około 1 dobę.

Zalecenia po operacji

Przez pierwsze kilka dni, pacjentka może odczuwać dolegliwości bólowe, które najczęściej uśmierzane są przepisanymi środkami przeciwbólowymi. W tym czasie występuje także większy obrzęk oraz zasinienia, które ustępują całkowicie po około 14 dniach. Mniejsze obrzęki mogą utrzymywać się nawet przez 3 miesiące. W ciągu kilku pierwszych dni zaleca się odpoczynek i oszczędzający tryb życia. Aktywność fizyczna nie jest wskazana przez około tydzień, potem można wrócić do codziennej, ale niezbyt forsującej aktywności. Przez okres 2 lub 3 miesięcy nie zaleca się nasłonecznienia operowanej okolicy. Bliznę pooperacyjną należy smarować specjalistycznymi preparatami przez około 3 miesiące.

Efekt operacji

Rezultat zabiegu to wyraźnie smuklejsze i szczuplejsze uda, z ujędrnioną i napiętą skórą. Wysmuklenie ud najczęściej poprawia proporcje całej sylwetki i korzystnie wpływa na samoocenę oraz samopoczucie.

Możliwości wystąpienia powikłań

O wszelkim ryzyku pacjent informowany jest podczas konsultacji lekarskiej. Do możliwych powikłań możemy zaliczyć krwiak, zakażenie oraz bardzo rzadko – zator tętnicy płucnej lub zator tłuszczowy. Przestrzeganie zaleceń pooperacyjnych minimalizuje ryzyko wystąpienia niepożądanych powikłań.

Przeciwwskazania do plastyki ud

Do przeciwwskazań wykonania zabiegu zaliczamy:

  • ciążę oraz okres karmienia piersią
  • nowotwór oraz terapia antynowotworowa
  • niewyrównaną cukrzycę
  • nadciśnienie tętnicze (niestabilne)
  • infekcję ropną operowanej okolicy
  • stany zapalne żył
  • zaburzenia krzepliwości krwi

Telefon do gabinetu:

601 932 874

O przeprowadzeniu zabiegu decyduje lekarz po ówczesnej konsultacji z pacjentem oraz wykonaniu przez niego dodatkowych badań lekarskich. Niektóre przeciwwskazania są czasowe i nie wykluczają wykonania zabiegu w przyszłości. Zadzwoń dzisiaj i umów się na konsultacje w sprawie plastyki ud. Chirurg plastyczny doktor Łucki odpowie na każde Twoje pytanie dotyczące zabiegu.