Blog

Wampirzy lifting. Nie taki diabeł straszny jak go malują

Kilka lat temu, świat obiegło zdjęcie popularnej celebrytki Kim Kardashian w zaskakująco krwawym wydaniu. Kobieta siedziała na białym, medycznym fotelu a jej twarz wyglądała dość przerażająco i krwawo. W rzeczywistości celebrytka wówczas przeszła zabieg Regeneris, potocznie zwany „wampirzym liftingiem”, który ma doskonałe działanie nawilżające, ujędrniające i odmładzające.

Dlaczego „wampirzy lifting”?

Łatka „wampirzego liftingu” przylgnęła do zabiegu Regeneris z powodu materiału wprowadzanego w skórę. Zabieg polega na pobraniu krwi pacjentki, pozyskaniu w specjalnym urządzeniu osocza bogato-płytkowego i wprowadzenia gotowej substancji pod skórę pacjentki. W zależności od rodzaju problemu i oczekiwanych efektów, istnieją dwie drogi wprowadzenia substancji pod skórę. Pierwszy z nich to metoda mezoterapii igłowej, podczas której substancja wprowadzana jest pod skórę z pomocą wielu drobnych igieł. Druga metoda, to wprowadzenie osocza bogato-płytkowego w wybrano zmarszczkę lub fałd skórny. Technika zawsze dobierana jest indywidualnie i względem problemu estetycznego. Z popularnej fotografii wynika, że celebrytce wprowadzono osocze bogato-płytkowe tą pierwszą metodą. Jak widać, określenie „wampirzy lifting” nie wynika z tego, że zabieg jest dramatycznie krwawy, a z faktu, że osocze bogato-płytkowe pobierane jest z krwi pacjentki lub pacjenta. Krew widoczna na zdjęciu jest wynikiem niewielkich nakłuć.

Jak jest działanie „wampirzego liftingu”?

Zabieg Regeneris przede wszystkim pobudza proces regeneracji tkanek. Stosowany jest w przypadku blizn po trądziku, w celu poprawy jędrności skóry, likwidacji zmarszczek, poprawy gęstości skóry i jej wygładzenia. Regeneris daje doskonałe efekty bez konieczności „pójścia po skalpel”. Dodatkowo, w porównaniu w wieloma zabiegami z zakresu medycyny estetycznej, jest bardzo bezpieczny. Ze względu na użycie preparatu stworzonego z własnej krwi, co czyni go biokompatybilnym. Nie istnieje tu ryzyko reakcji alergicznych czy nietolerancji. Regeneris działa w sposób pobudzający skórę do regeneracji, co może przekonać osoby, próbujące ustrzec się przed nienaturalnym wyglądem po poddaniu się niektórym zabiegom z zakresu medycyny estetycznej. Skóra po Regeneris jest widocznie gładsza, rozświetlona, nawilżona i ukrwiona. Zachodzi także znaczna redukcja zmarszczek, fałd i bruzd.

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu?

Tak, ale jest ich niewiele. Zabiegowi nie powinny poddawać się kobiety w ciąży, matki karmiące oraz osoby cierpiące z powodu nowotworów lub chorób krwi. Podczas konsultacji z lekarzem należy poinformować go o wszystkich chorobach i dolegliwościach.

Skąd zatem sensacja?

Regeneris to bardzo popularny zabieg w medycynie estetycznej. Korzystają z niego nie tylko celebryci i osoby z pierwszych strona gazet, ale wiele kobiet, traktując go jak skuteczny zabieg odmładzający i przywracający skórze witalność. Osocze bogato-płytkowe od dawna stosowane jest w ortopedii przy urazach i przewlekłych urazach ścięgien. Trudno powiedzieć, dlaczego zabieg otrzymał miano kontrowersyjnego. Tak naprawdę istnieją o wiele bardziej krwawe sposoby poprawiania urody jak choćby chirurgiczny lifting. Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło. Dzięki kontrowersyjnej nazwie i popularności wśród celebrytów, wiele osób usłyszało o tej metodzie poprawienia urody i z powodzeniem z niego korzysta. Należy pamiętać, że zabieg pobudza skórę do regeneracji, dlatego najlepsze efekty zabiegu widoczne są dopiero po kilku a nawet kilkunastu tygodniach. To tak, jakby dodać skórze paliwa dzięki któremu nie ulega wiotczeniu, a dostaje przysłowiowego kopa do działania.