Blog

Jakie efekty przynosi lifting czoła?

Każdy człowiek starzeje się w nieco inny sposób. Na proces starzenia wpływa wiele czynników takich jak styl życia, indywidualne cechy organizmu, wpływ promieniowania słonecznego, typ urody, kształt twarzy i kilka innych wypadkowych. Nawet zdrowy styl życia, drogie kremy i stosowanie się do zaleceń dermatologów nie uchroni nas całkowicie przed powstawaniem zmarszczek i wiotczeniem skóry. Dzisiejsza medycyna pozwala na korekcję bruzd, a nawet na pozbycie się zwiotczałej skóry. Lifting czoła to zabieg, który przynosi szereg korzyści i wbrew nazwie – nie tylko czoło zostaje odmłodzone.

Kto jest kandydatem do zabiegu?

Kandydaci do zabiegu to najczęściej osoby po 45 roku życia, choć zdarza się, że zabieg przeprowadzany jest wcześniej, jeśli zachodzi taka potrzeba. Operacje mogą być wykonywane także po 65 roku życia, jednak warunkiem jest dobry ogólny stan zdrowia (tak samo jak w przypadku osób młodszych). Kandydaci do zabiegu to osoby, które mają problem z bruzdami na czole, opadającymi brwiami i powiekami oraz zwiotczałą skórą na policzkach. Wszystkie te cechy najczęściej powodują, że twarz wygląda na posępną, zmęczoną i pozbawioną blasku.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabiegowi nie mogą poddać się osoby cierpiące z powodu poważnych chorób takich jak nowotwory, ale także anemia, nieuregulowane nadciśnienie, nieunormowana cukrzyca, skazy naczyniowe i ropne wykwity skórne. Czasem powyższe choroby nie są stałym przeciwwskazaniem. Unormowanie wyników badań i przywrócenie ogólnego stanu zdrowia może spowodować, że pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest także ciąża oraz okres karmienia piersią

Przebieg zabiegu i przygotowania

Zabieg przeprowadzany jest zwykle w znieczuleniu ogólnym. Linia cięcia znajduje się w obrębie owłosione skóry głowy, dlatego blizny po zagojeniu są praktycznie niewidoczne. Po zabiegu pacjent zwykle pozostaje w klinice przez 24 godziny, po czym z indywidualnym wskazaniami lekarskimi wraca do domu. Szwy ściągane są najczęściej pomiędzy 7 a 9 dobą po zabiegu. Do tego czasu zaleca się oszczędny tryb życia i dużo odpoczynku. Efekty operacji widoczne są po około 14 dniach, jednak na pełny i ostateczny efekt należy poczekać kilka miesięcy Przed zabiegiem pacjent zostaje informowany co do wskazań. Najczęściej powinien zaprzestać palenia papierosów i picia alkoholu, być może będzie musiał odstawić także niektóre leki. Na zabieg należy przyjść na czczo.

Jakie efekty przynosi lifting czoła?

Lifting czoła przede wszystkim przynosi ogólny efekt odmłodzenia. Znikają lub są mniej widoczne nie tylko zmarszczki na czole, ale poprawia się owal twarzy, a powieki oraz brwi są uniesione. Twarz nabiera ogólnie młodszego wyglądu, ale bez nienaturalnego efektu. Skóra jest wyraźnie napięta przez co nabiera pogodniejszego wyrazu. Zaletą zabiegu jest mała widoczność blizn oraz trwałość efektów. W przeciwieństwie do zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, operacji nie trzeba powtarzać. Efekt jest długotrwały i utrzymuje się nawet kilkanaście lat, bo naturalny proces starzenia dalej postępuje. Pacjenci, którzy przychodzą do gabinetu chirurga plastyka z problemem zmarszczek i zwiotczałej skóry, najczęściej myślą o ogólnym liftingu twarzy. Lifting czoła może być dla wielu osób doskonałą alternatywą, bo pozostawia mniej blizn a powoduje efekt odmłodzenia. Zadowolenie zależne jest nie tylko od umiejętności chirurga, ale także od realistycznych oczekiwań pacjenta. Zabieg nie sprawi, że pacjent stanie się inną osobą – ma sprawić, że stanie się trochę ładniejszą wersją samego siebie.