Blog

B jak Blepharoplastyka – sposób na zmęczony wygląd okolic oczu

W dzisiejszych czasach duży nacisk kładzie się na zdrowy wygląd. Czysta skóra, ładna sylwetka oraz wypoczęta twarz, to jeden z najważniejszych aspektów wizerunku. Niezależnie od typu urody, nikt nie lubi wyglądać jak osoba zmęczona lub chora. Za wypoczęty wygląd w największym stopniu odpowiadają oczy oraz skóra wokół nich. Ze względu na wiek lub genetyczne skłonności, niektórzy z nas mają problem z tzw. workami pod oczami lub opadającymi powiekami górnymi. W tej sytuacji trwale może pomóc bleharoplastyka czyli korekcja powiek.

Przyczyny worków pod oczami

Niektóre choroby mogą wpływać na pojawienie się worków pod oczami. Jednak im najczęściej towarzyszy szereg innych objawów. Jeśli masz cień podejrzeń, że worki pod oczami są objawem choroby, towarzyszy Ci gorsze samopoczucie, koniecznie zgłoś się do lekarza. Worki pod oczami mogą być także objawem niewyspania lub niehigienicznego trybu życia. Najczęściej obrzęk ustępuje, kiedy pojedziemy na wakacje lub porządnie odpoczniemy. Worki pod oczami mogą pojawić się z czasem, po 40 roku życia, wraz z naturalną utratą gęstości skóry. Często są także efektem skłonności genetycznych i wtedy pojawiają się nawet u osób bardzo młodych. Osoby, które mają problem z tzw. workami pod oczami często sprawiają wrażenie zmęczonych przepracowanych lub prowadzących „imprezowy” tryb życia.

Przyczyny opadających powiek

Problem z opadającą powieką może mieć podłoże genetyczne i pojawić się we wczesnym dzieciństwie. Opadająca powieka może utrudniać widzenie, dlatego w takiej sytuacji oprócz wskazań estetycznych, mówimy przede wszystkim o wskazaniach medycznych do zabiegu korekcji powiek. Opadanie powiek może być także efektem starzenia się skóry, nadmiaru skóry na powiece lub osłabienia mięśni. Osoba, która ma problem z opadającymi powiekami często sprawia wrażenie niewyspanej oraz nadmiernie mrużącej oczy.

Sposoby na realne pozbycie się problemu

Każdy, kto ma problem z opadającymi powiekami lub workami pod oczami z pewnością zastosował już masę nieinwazyjnych sposobów na pozbycie się problemu. W przypadku worków pod oczami najczęściej są to chłodne okłady z zimnych łyżeczek, plasterki ziemniaka kładzione od oczami, stosowanie niejednokrotnie drogich kremów pod oczy, a przede wszystkim – makijaż. Wszystkie te sposoby z pewnością delikatnie poprawiają wygląd skóry wokół oczu, szczególnie jeśli problem występuje z powodu niewyspania i jest chwilowy. Znaczną poprawę wyglądu skóry można uzyskać poddając się odpowiednim do problemu zabiegom medycyny estetycznej. Lekarz dobiera metodę to rodzaju problemu. Może być to zastosowanie właściwego lasera lub kwasu hialuronowego, który widocznie poprawi gęstość skóry. Medycyna estetyczna daje widoczne i bardzo realne efekty, jednak rezultaty utrzymują się najczęściej od kilku do kilkunastu miesięcy i po tym czasie zachodzi konieczność powtórzenia zabiegów.

Dochodzimy do chirurgii

Najbardziej inwazyjnym zabiegiem, dającym długotrwałe efekty jest chirurgiczna korekcja powiek. Zabieg najczęściej przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. W przypadku korekcji opadających powie, polega na wykonaniu nacięć w zagięciu powieki, usunięcie nadmiaru skóry oraz tkanki tłuszczowej oraz naciągnięcie i zszycie skóry. W przypadku worków pod oczami nacięcie wykonywane jest wzdłuż linii rzęs. Przez kilka dni po zabiegu pojawiają się zasinienia i ten czas najlepiej spędzić w domu. Powieki wyglądają prawie normalnie już po około 10-14 dniach od zabiegu. Zaletą chirurgicznej korekcji powiek jest długotrwały efekt, który utrzymuje się nawet kilkanaście lat. Uzyskujemy młodsze i bardziej młodzieńcze spojrzenie i pozbywamy się smutnego i zmęczonego wyrazu twarzy. Wszystkich zainteresowanych pozbyciem się problemów ze skórą wokół oczu zapraszamy na konsultację.